Latvijas Olimpiskā komiteja sportistu veikumu Phjončhanā atzīst par labu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālās asamblejas sesijā piektdien pēc sportistu veikuma analīzes atlētu sasniegtos rezultātus 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs novērtēja kā labus, informēja LOK.

Ziemas sporta veidu federācijas pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm sportistiem izvirzīja noteiktus uzdevumus. LOK analīze liecina, ka vairākos sporta veidos un disciplīnās sportisti uzdotos mērķus ir sasnieguši. No 34 izlases sportistiem 22 atlēti izpildīja savu federāciju izvirzītos uzdevumus. 

Žoržs Tikmers par nodokļu sistēmas izmaiņu ietekmi uz sporta nozari
00:00 / 01:19
Lejuplādēt

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzsvēra, ka Phjončhanas ziemas olimpiskās spēlēs Latvijas sportisti pierādīja, ka spēj konkurēt ar ikvienu, un brīžiem tikai veiksme nav bijusi sabiedrotā. Latvijas delegācijā vienīgās medaļas Phjončhanā ieguva bronzu nodrošinājušais Oskara Melbārža pilotētais bobsleja divnieks.

"Lai sagaidītu panākumus olimpiskajās spēlēs, jāiegulda arī nozīmīgi finanšu līdzekļi garākā laikaposmā. Ir jāpiesaista jauni speciālisti un jāattīsta jauni talanti," teica Tikmers.

Sesijā arī apstiprināja LOK budžetu 2018.gadam 5,6 miljonu eiro apmērā,

vairāk nekā 70% finanšu paredzot novirzīt olimpisko sporta veidu federācijām

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis par veiksmīgu un progresējošu uzskata viņa vadītās organizācijas sadarbību ar Izglītības un zinātnes (IZM) un Iekšlietu ministrijām, kā arī ar Saeimu, valdību un Nacionālo Sporta padomi, veidojot valsts sporta budžetu 2018.gadam. LOK prezidents gan uzsvēra, ka katrs gads sākas ar bažām par nepietiekamo plānoto bāzes finansējumu nākamajos gados. Taču pašlaik kopīga valoda ar IZM un Saeimas deputātiem esot atrasta, tādēļ trīs nākamo gadu budžetā problēma ir novērsta.

Vrubļevskis solīja, ka LOK cīnīsies par budžeta papildinājumu 2019.gadā, kā arī atzina, ka 2017.gadā veiktā nodokļu reforma un likumi, kas stājās spēkā 2018.gada 1.janvārī, rada neskaidrības sponsoru attieksmē sporta atbalstīšanai no uzņēmumu peļņas, jo uzņēmumu attīstībā ieguldīto 2018.gada peļņu turpmāk vairs neapliks ar uzņēmumu ienākuma nodokli.

"Sekas šai reformai sajutīsim jau tuvākajā laikā, jo sponsorēšana sportam 2018.-2019.gadā var samazināties dramatiski," pauda Vrubļevskis.

LOK galvenajām prioritātēm – olimpisko spēļu sagatavošanās programmām - budžetā atvēlēti nepilni 2,27 miljoni eiro.

No šīs summas teju 700 000 eiro atvēlēti Phjončhanas spēļu programmas apmaksai, savukārt individuālo sporta veidu federāciju finansējumam paredzēti gandrīz 1,5 miljoni eiro. Mazākas summas ieplānotas 2018.gada jaunatnes olimpiskajām spēlēm Buenosairesā un gatavošanās programmai 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Nedaudz vairāk kā miljons eiro paredzēts treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, olimpisko spēļu sagatavošanās programmu, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2018” organizēšanai un projekta “Sporto visa klase” nodrošināšanai.

Programmas LOK īsteno ciešā sadarbībā ar 39 olimpisko sporta veidu federācijām. Finanses galvenokārt paredzētas sportistu treniņu apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darbam.

Olimpiskās izglītības un informācijas programmām, tostarp "Latvijas Gada balvai sportā 2018” kopumā paredzēti 123 000 eiro.

LOK 2018.gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 135 000 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem finansējumu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti