Latvijas Olimpiskā komiteja rosina ieviest sporta federācijām vienkanāla valsts finansējumu

Valsts sporta budžeta līdzekļu mērķtiecīgākam izlietojumam Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) rosina finanses sporta veidu federācijām piešķirt tikai no viena avota, trešdien informēja LOK.

Olimpiskā komiteja nosūtīja Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) savus priekšlikumus Sporta politikas pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam. LOK piedāvā stratēģiskajā dokumentā ietvert visas sporta nozares finansējuma sakārtošanu. Tas paredzētu no 2023. gada realizēt viena kanāla finansēšanas modeli olimpiskajām un neolimpiskajām federācijām atsevišķi, nodrošinot, ka sporta veida federācija saņem valsts budžeta finansējumu tikai no viena avota.

LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsvēra, ka priekšlikuma īstenošana nodrošinātu sportam atvēlēto valsts budžeta līdzekļu mērķtiecīgāku izlietojumu, skaidri definējot sasniedzamus rezultātus un mērķus, kā arī vienlaikus pastiprinot finanšu plūsmas kontroli un caurspīdīgumu.

"Līdz ar to viena sporta organizācija saņemtu finansējumu tikai no viena avota, un tā varētu precīzi plānot savu budžetu, nodrošinot tā konsolidāciju un caurspīdīgumu," LOK citēja Tikmeru. "Šis priekšlikums paredz arī to, ka skaidri tiek nodalīts olimpisko, neolimpisko un pielāgotā sporta federāciju finansējums. “

Atkārtoti LOK lūdza papildināt pamatnostādnes ar noteiktu rīcību attiecībā uz Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, izstrādājot un īstenojot tās rekonstrukcijas projektu, lai nodrošinātu turpmāku atbilstību starptautiskām prasībām, tai skaitā bobsleja četrinieku braucieniem, un saglabātu trases konkurētspēju ilgtermiņā.

LOK arī aicina formulēt attieksmi pret Murjāņu Sporta ģimnāzijas attīstību, izvērtējot tās darbību, sporta disciplīnu efektivitāti un audzēkņu potenciālu kļūt par sporta izcilībām, piedāvājot sadarbībā ar augstākās izglītības iestādēm duālas karjeras iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti