Sporta ziņas

Latvijas hokeja virslīga. HK «Olimp» - HS «Rīga»

Sporta ziņas

MHL jaunatnes hokeja līga un Latvijas hokeja Virslīga

Atceļ sporta pasākumus

Latvijas Olimpiskā komiteja pārceļ vadības vēlēšanu sesiju; futbola virslīgas startu atliek

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesija, kurā plānoja izvēlēties jaunu organizācijas vadību, atcelta uz nenoteiktu laiku pēc valdības lēmuma noteikt valstī ārkārtas situāciju vīrusa “Covid-19” izplatības dēļ, piektdien pavēstīja LOK. Savukārt Latvijas Futbola federācija (LFF) atteicās no sākotnējā plāna virslīgas sezonu sākt 13.martā un piektdien paziņoja par visu sacensību pārtraukšanu.

(papildināts ar informāciju par Latvijas hokeja čempionātu)
Par LOK pārskata-vēlēšanu sesijas sarīkošanas laiku lems pēc valdības lēmuma par ārkārtas situācijas atcelšanu. LOK prezidenta amatam ir izvirzīts viens kandidāts – pašreizējais organizācijas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, bet uz LOK ģenerālsekretāra krēslu vienīgais pretendents ir Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Lēmumu par 20.martā plānotās Ģenerālās asamblejas sesijas pārcelšanu LOK valde saskaņoja ar izpildkomitejas locekļiem.

Savukārt LFF valde ārkārtas sēdē piektdien nolēma nekavējoties apturēt visas vietējās vīriešu un sieviešu sacensības, tostarp virslīgas turnīru. Sacensības ir pārtrauktas uz nenoteiktu laiku līdz attiecīgam LFF paziņojumam.

LFF jau ceturtdien paziņoja par visu bērnu un jauniešu līdz 19 gadu vecumam sacensību atlikšanu, bet tobrīd vēl pieļāva iespēju, ka pieaugušo sacensības varētu notikt bez skatītājiem tribīnēs. Futbola federācija arī stingri rekomendē LFF biedriem - klubiem un organizācijām - atteikties no to organizēto pasākumu un sacensību rīkošanas.

Savukārt Latvijas Hokeja federācija (LHF) piektdien nolēma atteikties no izslēgšanas turnīra rīkošanas Latvijas čempionātā. Regulārajā čempionātā atlikušās divas spēles nedēļas nogalē notiks bez skatītājiem. LHF sporta direktors Edgars Buncis aģentūrai LETA teica, ka lēmums par čempionu noteikšanu tiks pieņemts martā.

Par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija piektdien aicināja sporta veidu federācijas atcelt jebkādus sporta pasākumus neatkarīgi no dalībnieku skaita, kā arī sportistiem nedoties uz sacensībām vai treniņnometnēm ārvalstīs.

Savukārt līdz 14.aprīlim Rīgā slēdza "Elektrum" Olimpisko centru, lai mazinātu inficēšanās risku. Apmeklētājiem slēgts arī Daugavpils Olimpiskais centrs un Vidzemes Olimpiskais centrs, tajā skaitā Valmieras peldbaseins un Sporta veselības centrs.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti