Latvijas Olimpiskā komiteja iestājas par bobsleja starta estakādi «Daugavas» stadionā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) trešdien atbalstīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) aicinājumu "Daugavas" stadiona rekonstrukcijas plānos paredzēt vietu bobsleja starta estakādei, kas iepriekš no iecerēm tika svītrota, informēja LOK.

LOK izpildkomiteja izvērtēja LBSF prezidenta Jāņa Kola aicinājumu iejaukties par sporta nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānos, kur bobsleja vēsturiskā starta estakāde tika izņemta no “Daugavas" stadiona rekonstrukcijas projekta. Kols, kurš ir arī LOK izpildkomitejas loceklis, uzsvēra, ka starta estakādei paredzētos līdzekļus stadiona rekonstrukcijā paredzēts pārdalīt citām sporta būvēm objektā.

Atstājot bobslejistus bez starta estakādes "Daugavas" stadionā, tiek grauta sporta veida konkurētspēja pasaulē, uzskata Kols. Iepriekš viņš Latvijas Radio teica, ka Siguldas trases kompleksā pieejamā starta estakāde nav piemērota bobslejistu vajadzībām. Estakāde "Daugavas" stadiona teritorijā ir atradusies kopš 1980.gada, un bobslejisti to aktīvi izmantoja vasaras treniņos.

“Daugavas" stadiona rekonstrukcijas plānā bija paredzēja bobsleja starta estakādes izveide, bet 2018.gadā to no projekta izņēma bez saskaņošanas ar bobsleja pārstāvjiem.

Savukārt “Daugavas" stadiona direktors Guntis Zālītis un IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs LOK izpildkomitejas sēdē apliecināja, ka starta estakādi var atkārtoti iekļaut projektā, ja vien tam rastu attiecīgu finansējumu.

LOK izpildkomiteja vienbalsīgi atbalstīja LBSF aicinājumu un nolēma lūgt IZM veikt nepieciešamās korekcijas, atkal paredzot vietu "Daugavas" stadionā bobsleja starta estakādes būvei, kas nepieciešama vasaras treniņiem. LOK ierosināja Latvijas Nacionālajā sporta padomē 2020.gada pirmajā ceturksnī izskatīt jautājumu par starta estakādei nepieciešamo finansējumu un tā avotiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti