Latvijas Olimpiskā komiteja asi iebilst pret kavēšanos Antidopinga biroja tapšanā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) trešdien pauda neizpratni par Antidopinga aģentūras izveidošanas atlikšanu Ministru kabinetā un uzsvēra, ka lēmuma nepieņemšanas gadījumā Latvijai jārēķinās ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) sankciju iespēju, kā arī aizliegumu Latvijas sportistiem un sporta spēļu komandām piedalīties starptautiskās sacensībās un olimpiskajās spēlēs.

Veselības ministrija ir sagatavojusi ziņojumu par uzlabojumiem antidopinga sistēmā Latvijā, kuru atbalsta arī LOK, rosinot veidot neatkarīgu Antidopinga biroju, taču tam šobrīd nepiekrīt Finanšu ministrija, pastāstīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Viņš uzsvēra, ka Latvijai ir konstatētas 17 neatbilstības WADA prasībām un izteikti ierosinājumi antidopinga darba uzlabošanai, tostarp svarīgākie uzdevumi ir antidopinga iestādes autonomijas nodrošināšana, kā arī analīžu skaita pieaugums.

Aldons Vrubļevskis par kavēšanos Antidopinga biroja izveidošanāLatvijas Radio ziņu dienests

  "Nav saprotama atsevišķu ierēdņu nostāja pretoties šim ierosinājumam un reorganizēt esošo iestādi – Valsts sporta medicīnas centru, sadalot tās funkcijas, lai aģentūras darbība atbilstu visām WADA prasībām,” Vrubļevski citēja LOK.

  Diemžēl arī Latvijas sportisti ir pieķerti sportā aizliegtu  vielu lietošanā, un pārkāpumi ir pilnīgā pretrunā godīgas spēles principiem, radot arī risku pašu atlētu veselībai un sūtot nepieņemamu signālu sabiedrībai, paskaidroja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

  “Izstrādātais priekšlikums par neatkarīgas Antidopinga aģentūras izveidi Latvijā pilnībā atbilst WADA prasībām un starptautiskai praksei šajā jomā," teica Tikmers. "Tāpēc aicinu nekavējoši pieņemt lēmumu par šīs institūcijas izveidi, vienlaikus novēršot iespējamās soda sankcijas un riskus, kas ir saistīti ar mūsu sportistu dalību starptautiskās sacensībās un ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā 2018.gadā.”

  Veselības ministrija ir izstrādājusi plānu, kā novērst pašreizējos trūkumus Latvijas atntidopinga sistēmā, lai tā atbilstu visām starptautiskajām prasībām, negaidot brīdi, kad WADA aizrādīs par trūkumiem un piedraudēs ar sankcijām.

  Jau vēstīts, ka valdība otrdien uz nedēļu atlika jautājumu par Antidopinga biroja izveidi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti