Rīta Panorāma

Dokumentālo īsfilmu cikls «2018. Latvijas hronika»

Rīta Panorāma

Krāšņais Mākslas muzejs «Rīgas Birža»

Intervija ar ministru prezidentu Māri Kučinski

Kučinskis par sporta finansējumu: Nevaram dalīt neesošu naudu

Lai gan pēc nodokļu reformas sporta nozarē sarucis ziedoto līdzekļu apjoms, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) nesteidz solīt lielāku atbalstu no valsts, sakot, ka nevar dalīt neesošu naudu.

Kučinskis ziedojumu sarukumu sportam saistīja ar uzņēmēju izvēli: “Mainoties nodokļu sistēmai, uzņēmēji dabūja nulle reinvestētās peļņas nodokli. Pie viņiem virs nevar aiziet kāda organizācija un teikt – kāpēc tev jāmaksā budžetā, maksā labāk man, viņi tāpat nezina, ko darīt. Šobrīd viņš var vispār nemaksāt. Kas nozīmē – ir jauni apstākļi. Ir jāinteresē vairāk uzņēmēji, jāveido diskusijas.”

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka tiekot sekots līdzi situācijai un sporta nozare necietīšot. “Ja vajadzēs kaut ko kompensēt, mēs meklēsim iespējas, kā to izdarīt.”

Vienlaikus viņš pauda, ka šobrīd valdība nevar atļauties dalīt neesošu naudu un pēc tam meklēt veidus, kā to kompensēt budžetā.

KONTEKSTS:

Iniciatīvas "Es atbalstu sportu!" pārstāvji uzskata, ka nodokļu reformas rezultātā 2018.gada pirmajā pusē sarucis sportam ziedoto līdzekļu apjoms, kā dēļ nozare saskata riskus turpmākai sekmīgai funkcionēšanai. To iniciatīvas pārstāvji uzsvēra aizvadītajā nedēļā notikušajā Saeimas Sporta apakškomisijā, kura nolēma vērsties pie valdības ar prasību rast iespējas kompensēt ziedojumu sarukumu sporta nozarei aptuveni divu miljonu eiro apmērā.

Finanšu ministrijā uzskata, ka nav objektīvi uzņēmumu ziedojumu apmēru pēc nodokļu reformas skatīt pirmā pusgada griezumā, jo lielākā ziedojumu daļa visbiežāk valsts budžetā nonāk gada beigās. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka par ziedojumu krituma kompensēšanu sporta nozarei lems nākamā valdība.

Tikmēr Ministru prezidenta vadībā plānots izveidot īpašu darba grupu, lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar finansējumu sportam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti