Krievijā 70 sportistus varētu apsūdzēt par dopinga pārkāpumiem

Par sportā aizliegtu medicīnisko metožu izmantošanu apsūdzības varētu izvirzīt līdz 70 sportistiem, trešdien paziņoja Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA). Dažādu sporta veidu pārstāvji varētu būt saņēmuši intravenozas injekcijas.

RUSADA "pirmajā paketē" sāks lietas pret 33 sportistiem, bet vēlāk paredzēts arī nākamais lietu vilnis, kas iesaistīto atlētu skaitu palielinātu līdz septiņiem desmitiem, teica RUSADA vadītājs Jurijs Ganuss. 

Pārkāpumos vainotie sportisti ir no Čuvašijas reģiona, kur darbojas nozīmīgs vieglatlētikas attīstības centrs. Pēc RUSADA informācijas, daļa iesaistīto sportistu bija nepilngadīgi, kad viņiem veica neatļautas manipulācijas. Līdzās vieglatlētikai iespējamie pārkāpēji ir arī no riteņbraukšanas, slēpošanas un paralimpiskajiem sporta veidiem. 

Ganuss vainoja Krievijas Vieglatlētikas federāciju nespējā izmainīt dopinga kultūru organizācijā, tā vietā veicot kosmētiskas reformas. Krievijā cenšas panākt nacionālās vieglatlētikas federācijas starptautiskā statusa atgūšanu. Par uzturētu plašu dopinga sistēmu Krievija kopš 2015.gada vieglatlētikā ir diskvalificēta, bet daļa sportistu starptautiskās sacensībās drīkst piedalīties kā neitrāli atlēti. 

"Mums ir pietiekami daudz informācijas, lai teiktu, ka pašreizējā stāvoklī Krievijas Vieglatlētikas federācijas statusu nevar atjaunot," teica Ganuss.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pērn atjaunoja RUSADA starptautisko statusu, izpelnoties kritiku Rietumos, kur apšauba, vai Krievija antidopinga sistēmu ir pietiekami reformējusi. Kopš statusa atjaunošanas, RUSADA aktīvi veic dopinga kontroles un sākusi izmeklēšanu pret vairākiem augsta līmeņa sportistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti