Kariņš uzdod sagatavot priekšlikumus paraolimpiešu prēmēšanai par vairākiem sasniegumiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sadarbībā ar Finanšu ministriju iesniegt valdībā priekšlikumus par kārtības maiņu naudas balvu piešķiršanai paraolimpisko spēļu dalībniekiem, kas vienās sacensībās guvuši vairākus augstus sasniegumus, otrdien informēja Valsts kancelejas Komunikāciju departamentā.

Kariņš uzdevis vērtēt, vai nav atceļams noteiktais ierobežojums piešķirt naudas balvu tikai par vienu sportisko sasniegumu paraolimpiskajās spēlēs, un gadījumā, ja tas ir atceļams, šo kārtību attiecināt arī uz Tokijas paraolimpiskajās spēlēs panākumus guvušajiem sportistiem.

IZM sadarbībā ar Finanšu ministriju priekšlikumi valdībā jāiesniedz divu nedēļu laikā.

KONTEKSTS:

Ja individuāls sportists vai komanda gūst vairākus panākumus, par kuriem var piešķirt naudas balvu, noteikumi paredz tikai vienu balvu par augstāko sasniegumu. Izņēmuma statuss noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, paredzēts tikai individuālajos sporta veidos olimpiskajās spēlēs. Par augstiem panākumiem olimpiskajās spēlēs naudas balvu sportistam, viņa treneriem, apkalpojošiem sporta darbiniekiem, ārstiem, personālam un attiecīgajai sporta federācijai piešķir par katru sasniegumu.

Septembrī noslēgtajās Tokijas paraolimpiskajās spēlēs gan vieglatlēte Diāna Dadzīte, gan jātnieks Rihards Snikus izcīnīja pa divām medaļām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti