Pēcpusdiena

Ukrainas kara laikā cīņā notiek arī digitālā vidē. Iesaistās "baltie" hakeri

Pēcpusdiena

Somija nolēmusi piegādāt Ukrainai ieročus. Ukrainai jābūt ES kandidātvalstij

SOK aicina neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās

IZM draud ar valsts finansējuma atteikumu sportā par ieteikumu neievērošanu Krievijas un Baltkrievijas jautājumā

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde aicināja starptautiskās sporta veidu federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās. Par to kāda ir situācija Latvijā, intervijā Latvijas Radio skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Severs intervijā pastāstīja, ka ir izteikts aicinājums Latvijas sportistiem, treneriem un pārējam personālam nedoties uz Krieviju vai Baltkrieviju, lai tur piedalītos sacensībās un treniņos. Tie, kas ignorēs aicinājumu un dosies uz minētajām valstīm, vairs nevarēs saņemt valsts budžeta finansējumu.

Tāpat Severs izteica aicinājumu Latvijas organizētajās sacensībās un pasākumos nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu un komandu līdzdalību. Šī aicinājuma neievērošana arī novedīs pie valsts budžeta finansējuma nesaņemšanas.

Aicinājums izteikts arī sporta federācijām un to apvienībām. Federācijām starptautiskā līmenī būtu jāvēršās pie savām vadošajām organizācijām, lai nepieļautu starptautisku sacensību norisi agresoru valstīs, panākt to pasākumu pārcelšanu, kas paredzēti šajās valstīs, kā arī nepielaist abu valstu sportistus dalībai sacensībām starptautiskajā līmenī. 

Šie aicinājumi attiecās uz visām sporta federācijām un uz visa līmeņa sacensībām – neatkarīgi no tā, vai tas ir profesionālais sports vai bērnu un jauniešu komandu sacensības. ''Es saprotu, ka cilvēki, konkrētie sportisti, nav tiešā veidā vainojami, bet nu šajā gadījumā tā ir – viņi pārstāv valsti un šīs valstis ir vainojamas. Tāda ir mūsu nostāja,'' pastāstīja Severs.

''Kā nozare mēs esam ļoti vienoti ar Ukrainas valsti un tās cilvēkiem,'' piebilda Sporta departamenta direktors.

''Mūsu sportistiem un komandām ir jāapzinās, ka ir teiciens, ka sports un politika ir nodalāmi, bet mēs jau kādu labāku laiku sakām, ka sports un politika iet roku rokā. Gan valsts institūcijām sportā, gan arī sporta organizācijām ir jāpauž vienota un skaidra nostāja,'' intervijā teica Edgars Severs.

Sporta departamenta direktors piekrīt, ka ir grūti pateikt, kad Krievijas sportisti varēs piedalīties starptautiskajās sacensībās, – tas esot atkarīgs no Krievijas un Baltkrievijas amatpersonu lēmumiem. Vispirms ir jāizbeidz karš, un tad var sākt runāt par cita līmeņa jautājumiem. Severs arī piebilda, ka tiek gatavoti likuma līmeņa aizliegumi, kas panāktu to, ka Latvijas komandas nevarēs piedalīties Krievijas čempionātos. 

''Latvijas komandām arī nākotnē nebūtu jāstartē, tieši sporta spēļu komandām, kā Rīgas ''Dinamo'', piemēram, nebūtu jāstartē Krievijas atklātajā čempionātā hokejā. Neatkarīgi no tā, vai tas ir pēc diviem gadiem, vai pēc pieciem, vai pēc 10 gadiem,'' stāstīja Severs. Lai šo panāktu, paralēli tiek plānoti tiesiski risinājumi, kas jau aizlieguma līmenī to nostiprinātu likumdošanā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti