Igaunijā ieviesīs jaunu programmu augstākā līmeņa sportistu atbalstam

Igaunijas Olimpiskā komiteja paudusi gatavību sākt jaunu programmu elites sportistu atbalstam, lai veicinātu panākumus augstākā līmeņa starptautiskās sacensībās. "Team Estonia" jeb "Igaunijas komanda" būs nacionālās olimpiskās komitejas un Igaunijas Kultūras ministrijas kopīgs projekts, ceturtdien vēstīja insidethegames.biz.

Ar programmu "Team Estonia" iepazīstināja Igaunijas sporta forumā, kas notiek ik četrus gadus, lai apspriestu valstī nozīmīgākās sporta problēmas. Forumā piedalījās Igaunijas valdības, pašvaldību un sporta organizāciju pārstāvji, kā arī valsts prezidente Kersti Kaljulaida.

Programma "Team Estonia" paredz paplašināt atbalstu labākajiem sportistiem un viņu treneriem, lai palielinātu Igaunijas atlētu izcīnīto medaļu skaitu gan olimpiskajos, gan neolimpiskajos sporta veidos. Programma sāksies 2019.gadā un pilnu jaudu uzņems piecos gados.

Igaunijas Olimpiskā komiteja arī rosināja jauniešu lielākas fiziskās aktivitātes veicināšanai līdz 2025.gadam pašvaldībām panākt piecu procentu no gada budžeta atvēlēšanu sporta nodarbībām.

Līdz šim pēdējo zelta medaļu olimpiskajās spēlēs Igaunijai 2008.gadā Pekinā izcīnīja Gerds Kanters diska mešanā, savukārt 2016.gadā Riodežaneiro vienīgās godalgas Latvijas ziemeļu kaimiņiem bija airētāju četrinieka iegūtā bronza. Savukārt ziemas olimpiskajās spēlēs igauņi pēdējās divās olimpiādēs ir palikuši tukšā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti