Panorāma

Vidusskolnieces vēršas pie ministres I. Šuplinskas

Panorāma

Panorāma

Varētu atsākt sporta nodarbības ārpus telpām

Gatavo būtiskus atvieglinājumus fiziskām nodarbībām ārtelpā, daļa ierobežojumu saglabāsies

Iespējams, pēc nedēļas vai pusotras varēs atsākt intensīvākas sporta nodarbības. Jau otrdien tiks atļauts darboties āra sporta laukumos, ja vien tas nebūs organizēts treniņš, pirmdien lēma Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Veselības ministrija (VM). IZM ir plāns pakāpeniskai ierobežojumu atcelšanai āra sporta laukumos, bet nosacījumus izstrādās vēl visu nedēļu.

VM un IZM vienojās, ka jau otrdien sportot gribētāji varēs pulcēties āra laukumos, ievērojot divu metru distanci. Tiesa, organizētiem treniņiem pulcēties šonedēļ vēl nedrīkst. Ierobežojumi, kas attiecas uz organizētiem treniņiem, varētu tikt mainīti un stāties spēkā pēc maija sākuma brīvdienām. 

Ministrijas plāno atvieglināt noteikumus fiziskām aktivitātēm ārpus telpāmMārtiņš Kļavenieks

  IZM šonedēļ turpinās izstrādāt rekomendācijas sporta nodarbību norisei gan bērniem, gan pieaugušajiem līdz 65 gadu vecumam, un tad virzīs tos izskatīšanai Ministru kabinetā. IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs pastāstīja, ka ir pilnīga vienprātība sportošanas nosacījumu atvieglināšanu sākt ar nodarbībām ārpus telpām.

  "Ja tas nav organizēts treniņš, tad jau šobrīd ir iespējama šī pulcēšanās, bet, protams, jāpatur prātā šie [distancēšanās] divi metri," Latvijas Radio teica Severs. 

  Sagaidāmas arī citas abu ministriju rekomendācijas, tostarp, lai izslēgtu drūzmēšanos pirms un pēc sporta nodarbībām.

  Šonedēļ varētu atcelt pulcēšanās ierobežojumus sporta treniņu norisei ārtelpās organizētās grupās.

  Tam vēl būs vajadzīgs valdības rīkojuma grozījums, ko varētu skatīt jau ceturtdien, 30.aprīlī. 

  Gaidāmās izmaiņas attiektos uz grupām, kurās būtu ne vairāk kā 13 dalībnieku, ieskaitot treneri. Tas ļautu pakāpeniski atsākt profesionālās ievirzes vai interešu izglītības apmācības sportā.

  Šonedēļ IZM jāizstrādā noteiktas vadlīnijas, piemēram, personīgā sporta inventāra līdzņemšanai. Ministrijas vienojās, ka atļauts pulcēties āra sporta nodarbībām būs dalībniekiem vecumā no 7 līdz 65 gadiem, informēja VM pārstāvis Oskars Šneiders. IZM ar VM speciālistiem vienojās, ka individuālās un dažu sporta veidu komandu nodarbības varētu atsākt, ja būs iespējams nodrošināt distancēšanos starp sportotājiem. Tādēļ

  pagaidām netiek runāts par atļauju tuvam kontaktam dažādos sporta veidos.

  Rīgas Vingrošanas skolas direktors Broņislavs Konstantinovičs intervijā Latvijas televīzijā teica, ka katrs treneris organizēs nodarbības tā, lai izpildītu visus nosacījumus par treniņu dalībnieku skaitu, sociālās distances ievērošanu un citus ierobežojumus.

  Līdz 12.maijam Latvijā koronavīrusa pandēmijas dēļ izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni ierobežojumu. Neatkarīgi no apmeklētāju skaita ir aizliegti visi publiskie svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti