Galvenais sporta ierēdnis: Nozarē jāvienkāršo valsts un publisko finanšu sadalīšana

Dažādu sporta nozarē iesaistīto jomu pārstāvji ir iesaistīti darba grupā, kas meklē labāko veidu, kā valsts un publisko finansējumu sportam varētu novirzīt vienkāršotā un caurskatāmā procedūrā, Latvijas Radio teica Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Valdībai ir jauns rīcības plāns, kurā viens no darba virzieniem ir sporta finansēšanas modeļa izveidošana, pastāstīja Severs. Tādēļ ir izveidota darba grupa ar Saeimas Sporta apakškomisijas, sporta organizāciju, nozares ministrijas un pašvaldību savienības pārstāvjiem. Darba grupa apzina, cik liels ir publiskā finansējuma apmērs sporta nozarē, kā arī iesaistās sporta nozares un tā budžeta prioritāšu izstrādāšanā. 

Edgars Severs par finansējuma dalīšanu sportāMārtiņš Kļavenieks

Valsts un publisko finansējumu sadalīšanā ir nepieciešami pēc iespējas vienoti principi, un tā  jāveic bez sporta organizāciju daudzpakāpju līdzdalības, uzsvēra Severs. Sabiedriskā labuma sporta organizācijām nozīmīga to finansējuma un arī visas sporta nozares daļa ir privātā sektora ziedojumi. Negatīva publiska informācija, kā gadījumā ar Latvijas Biatlona federācijas prezidentes Baibas Brokas iespējamu dalību kukuļa saņemšanā, radot vēl lielāku aizdomu ēnu pār sportu un risku vēl lielākam ziedojumu apjoma sarukumam. Tā kā ziedotājs sevi asociē ar saņēmēju organizācijas un nozares vērtībām, negatīva publicitāte varētu veicināt atturēšanos no ziedošanas, pauda Severs. 

Sporta attīstībā valdības rīcības plāns paredz trīs lielus virzienus. Finansēšanas modelī tiek izskatīta iespēja sporta nozarei piesaistīt ienākumus no akcizētām precēm un jaundibinātas sporta loterijas. Rosinās arī diskusijas par principiem sporta veidu hierarhijā, nebaidoties no prioritāro veidu noteikšanas. Severs arī pauda gatavību strādāt pie jauna Sporta likuma un sporta attīstības stratēģijas. Nākamais ir pēdējais gads pašreizējā sporta stratēģijas programmā, tātad sporta nozares funkcionāriem būs jābūt gataviem piedāvāt valdībā jaunus stratēģiskus mērķus un līdzekļus to sasniegšanai.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB)  8.jūlijā lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturēja trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un LU rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Broku. Tāpat KNAB darbinieki veica procesuālas darbības "Skonto" grupas līdzīpašnieka Gunta Rāvja birojā un dzīvesvietā. Arī Rāvis un uzņēmējs Ivars Millers tika aizturēti.

KNAB ir ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro.

Kriminālprocesā iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai. Pieejamā informācija rāda, ka Biatlona federācija pēdējos trīs gados saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no "Roadeks", kas pastarpināti pieder Rāvim. KNAB kratīšana notikusi arī "Roadeks". Savukārt pats Rāvis sacīja, ka uzņēmumam lūdzis pārskaitīt ziedojumu federācijai, lai atbalstītu sportistus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti