Pēcpusdiena

"Zaļais koridors" sāk dot uzlabojumus, lai pacienti tiktu pie izmeklējumiem

Pēcpusdiena

Rīgas būvvalde ir aizliegusi ekspluatēt vairākus iekšpagalmu stāvlaukumus

Problēmas ar atbilstošu stadionu rada neskaidrības par Latvijas - Portugāles spēles norisi

Galvenais sporta ierēdnis: Nespēja sarīkot Latvijā futbola izlases spēli apdraud valsts prestižu

Ja jukas "Skonto" stadionā liegs futbola valstsvienībai 9.jūnijā Pasaules kausa kvalifikācijas spēli pret Portugāli aizvadīt Latvijā, tas būs slikts signāls par Latvijas sporta nozari, kā arī metīs ēnu uz valsts prestižu, Latvijas Radio ceturtdien teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Viņš gan uzsvēra, ka valsts iespējas iesaistīties privātīpašnieku strīdos ir ierobežotas.

IZM vēl nav saņēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) oficiālu informāciju, taču mutiski un telefoniski jautājums par jūnijā plānoto futbola izlases spēli ir apspriests. LFF plāno arī iesniegt oficiālu vēstuli par Liepājas stadionu, kas varētu kļūt par rezerves variantu, ja "Skonto" stadions tomēr nebūs gatavs spēli uzņemt.

Par situācijas risinājumu perspektīvā Severs uzskata valsts īpašumā esošu atbilstošu stadionu "Daugava", par kura pielāgošanu futbolam tagad aktīvi interesējoties arī LFF. Taču atbilstoši futbola prasībām tas būs aprīkots tikai 2019.gadā. 

Liepājas stadiona pielāgošanai spēlei pret Portugāli termiņi ir ļoti saspringti, turklāt jautājums būs, kas nodrošinās finansējumu, sacīja Severs. Tajā pašā laikā ar savu prestižu riskē ne tikai Latvijas futbols, bet arī valsts. Severs pieļauj iespēju, ka privātīpašnieki tagad vēlas izdarīt spiedienu, tostarp uz valsts struktūrām, lai panāktu sev labvēlīgu risinājumu. 

LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks pastāstīja, ka gadījumā, ja spēli "Skonto" stadionā aizvadīt nevarēs, stadiona apsaimniekotājam SIA "Fitnesa parks" pēc līguma ar LFF būs jākompensē visi izdevumi. Taču tas būs juridisks process, kas var ilgt gadiem. 

Pukinsks uzsvēra, ka jāizdara viss, lai spēle notiktu "Skonto" stadionā, bet Liepāja ir rezerves variants. Ja neizdosies ne viens, ne otrs, tad atliks spēlēt kādā kaimiņvalstī. 

Savukārt portāla "Delfi" sporta redaktors Uldis Strautmanis Latvijas Radio sacīja, ka LFF ir situācijas ķīlnieki, taču federācija jau martā zinājusi, ka briest nepatikšanas "Skonto" stadiona dēļ, bet ar rīcību kavējās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti