Bažas par situāciju FIFA pauda arī Eiropas Savienības Jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs: „FIFA kā organizācija tās pašreizējā formā vairs nav piemērota starptautiskā futbola vadīšanai. Mazas izmaiņas nebūs pietiekamas, bet arī lielas izmaiņas var nebūt pietiekamas. FIFA ir vajadzīgs jauns sākums, pilnīga darbības kultūras un institūciju pārskatīšana. Protams, ne Eiropas Komisijai vai Eiropas Savienībai būs vadīt sporta organizācijas. Tām pašām ir jāuzņemas atbildība un jāievieš labas pārvaldības standarti. Bet mēs varam palīdzēt šos standartus attīstīt un realizēt dzīvē.”
Eiropas Parlamenta rezolūcijā uzsvērts, ka visas amatpersonas, kas iesaistītas šaubīgajos finanšu darījumos, ir jāatstādina, un jebkādi lēmumi, kas var būt saistīti ar korupciju vai kriminālām darbībām, ir jāpārskata. Debatēs vairāki deputāti notiekošajam veltīja skarbus vārdus.
Piemēram, Petra Kammereverta, sociāldemokrāte no Vācijas, piesauca grieķu mitoloģijas tēlus: „Zeps Blaters FIFA vēsturē ir tikpat lieks kā viņa atkāpšanās. Viņš nekad nav bijis vienīgā problēma. Ar visām savām atkarībām un ēnām FIFA atgādina par grieķu mitoloģijas briesmoni hidru. Tā ir zaudējusi tikai vienu galvu - Zepu Blateru.”
Eirodeputāti aicināja piešķirt tiesības rīkot Pasaules kausus futbolā tikai valstīm, kas ievēro cilvēktiesības un strādnieku tiesības.
Kritiku izpelnījās Katara, kur Pasaules kausam futbolā jānotiek pēc septiņiem gadiem. „Ir bažas par to, ka FIFA liekas neredzam briesmīgos cilvēktiesību pārkāpumus pret migrantu strādniekiem, kas būvē to pašu stadionu, kurā 2022.gadā paredzēts notikt Pasaules kausam. Ir ziņots, ka gandrīz divi tūkstoši strādnieku jau zaudējuši savas dzīvības, un vēl vairāk nekā četri tūkstoši būs miruši līdz laikam, kad sāksies sacensības. Vairums no viņiem ir jauni vīrieši, kas mirst no sirdslēkmēm, strādājot bez aizsardzības ekstremālā karstumā, kas var pārsniegt 50 grādu atzīmi,” sacīja kreisā spārna deputāte Lia Ni Riada no Īrijas.
Deputāti rezolūcijā atzinīgi vērtē FIFA Revīzijas un uzraudzības komitejas vadītāja paziņojumu, ka Pasaules kausa izcīņas rīkošanas tiesību 2018. gadā Krievijā un 2022. gadā Katarā piešķiršanu varētu atzīt par spēkā neesošu, ja tiks gūti pierādījumi, ka tā notikusi korupcijas rezultātā.
Vēstīts, ka 79 gadus vecais Zeps Blaters pagājušajā nedēļā paziņoja par atkāpšanos no Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta amata laikā, ka sporta organizāciju pārņēmis plašs korupcijas skandāls. Tomēr, kamēr nebūs ievēlēts jauns, vēl vismaz līdz decembrim viņš paliks prezidenta amatā.
Eiropas Parlaments ar šādu situāciju nav mierā un ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Blateru atkāpties nekavējoties un iecelt pagaidu prezidentu, lai pasaules futbolu vadošajā organizācijā sāktu reformas. Lai gan EP rezolūcija nav saistoša, tomēr vērtējama kā politisks spiediens.
Arī ziņots, ka aptuveni 14 bijušās un esošās amatpersonas un sporta mārketinga darboņi ASV apsūdzēti par vērienīgām korupcijas shēmām 20 gadu garumā 150 miljonu ASV dolāru apmērā kukuļos. Šveicē arī sākta izmeklēšanas saistībā ar Pasaules kausa izcīņas rīkošanas tiesību piešķiršanu 2018. un 2022.gadā attiecīgi Krievijai un Katarai.