Piespēle

Olimpiskās spēles un to attīstība un pārmaiņas gadu gaitā

Piespēle

Ceļā uz Pasaules kausu: Latvija - Turcija | pēcspēles analīze

Kā energoresursu cenu kāpums ietekmēs lielākās pludmales volejbola halles Latvijā

Energoresursu cenu kāpums liek paaugstināt cenas arī pludmales volejbolā

Rudeni ar bažām gaida lielākā daļa sabiedrības. Arī pludmales volejbola haļļu darbību būtiski ietekmēs straujais dabasgāzes un elektrības cenu kāpums. “Ruuki” pludmales sporta centra vadītājs Andris Blaka, “Beach Arena” pārstāvis Jānis Vītols un “Beach Box” vadītājs Renārs Tverijons raidījumā “Piespēle” neslēpa, ka cenas nāksies paaugstināt.

Vītols norādīja, ka satraukums par rudeni un ziemu ir tāds pats kā visā sabiedrībā. “Beach Arena” izmanto propāna gāzi. Šobrīd cilvēki ir pieraduši sportot, pieraduši, ka var spēlēt pludmales volejbolu. Bet, ja būs jāizšķiras, vai piepildīt ledusskapi, vai turpināt sportot, visdrīzāk, klientu varētu kļūt mazāk.

“Beach Box” vadītājs Tverijons uzsvēra, ka cenas būs jāceļ, turklāt desmit gadu pastāvēšanas laikā halle bijusi pietiekami demokrātiska. “Cerams, ka mūsu klienti sapratīs,” uzsvēra Tverijons, norādot, ka cenu kāpums nebūs tik liels, lai nosegtu visas izmaksas. Taču Tverijons optimistiski raugās uz nākotni, norādot, ka taupīs un cerēs uz valsts atbalstu.

Tverijons vada halli arī Igaunijā un var salīdzināt valsts atbalsta shēmu abās valstīs. Ja Latvijā pandēmijas laikā atbalsta mehānismi bija ļoti sakarīgi, tad Igaunijā valsts atbalsta tikpat kā nebija. “Latvija bija galvastiesu pārāka,” pauda Tverijons, norādot, ka šobrīd tas dod mazu cerību, ka šajā grūtajā brīdī varētu saņemt kādu valsts atbalstu. Runājot par situāciju Igaunijā, viņš norādīja, ka jāturpina cerēt uz gāzes cenu pieauguma mitēšanos. Taču kaimiņvalstī cilvēkiem ir augstāka pirktspēja, un lielāks uzsvars būs tieši uz cenu palielināšanu.

Blaka pastāstīja, ka šobrīd gāzes piegādātājs ir gatavs slēgt līgumu tikai uz mēnesi un cena atkarīga no cenas biržā. Jau šobrīd ir skaidrs, ka “Ruuki” būs pamatīgos mīnusos.

Vītols diskusijā arī uzsvēra, ka bez elektrības un gāzes cenu kāpuma nevar aizmirst par kovidierobežojumiem. Šobrīd situācija ir normalizējusies, bet jāseko situācijai no dienas uz dienu, no nedēļas uz nedēļu.

Hokeja amatieri runā, ka rudenī durvis vērs ciet piecas ledus halles. Pludmales volejbolā gan šobrīd neviens vēl neesot deklarējis, ka ziemā pārtrauks darbību. Bet, ja tā notiks, visvairāk to izjutīs bērni un jaunieši. Profesionālie spēlētāji jau iepriekš aizvadīja treniņus ziemā siltākās zemēs, bet bērni un jaunieši iekštelpās Latvijā. Ja arī turpmāk Latvija vēlas redzēt augstus panākumus pludmales volejbolā, ir jādomā, kā noturēt jauno paaudzi sportā, pauda Blaka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti