Eksperti: Lieli sporta pasākumi ir pievilcīgs teroristu mērķis

Visos nozīmīgos sporta pasākumos neatkarīgi no norises vietas jārēķinās ar teroristu uzbrukumiem, jo to mērķis ir publiski atpazīstami notikumi, par drošības ekspertu teikto ceturtdien vēstīja aģentūra AFP. Terorisma draudu apstākļos organizatoriem būs jārēķinās ar ievērojami lielākiem izdevumiem drošībai, uzskata speciālisti.

Drošības eksperti visā pasaulē meklē jaunus risinājumus, kas ļautu pasargāt gan sportistus, gan skatītājus. Līdzšinējie terora akti liecina, ka par uzbrukuma mērķi var tikt izraudzīti visdažādākie pasākumi.

Vācijā izmeklētāji par ticamākajiem aizdomās turētajiem futbola kluba Dortmundes "Borussia" autobusa spridzināšanā uzskata islāma ekstrēmistus. Savukārt pirmdien ASV risināsies Bostonas maratons, kas par spridzinātāju mērķi kļuva pirms četriem gadiem.

"Sporta pasākumi mūsdienās ir globalizēti un atrodas uzmanības centrā, tādēļ teroristiem tas ir vilinošs mērķis," sacīja Starptautisko stratēģisko attiecību institūta direktors Paskāls Bonifass. "Tagad tas ir drauds visos sporta pasākumos, lai kādi tie būtu, un lai kur tie notiktu."

Savukārt Kataras galvaspilsētā Dohā izvietotā Starptautiskā Sporta drošības centra drošības operāciju nodaļas direktors Endrjū Kuks atzina, ka jebkuras nozīmīgas futbola spēles vai cita ievērojama sporta notikuma drošības garantēšana ir kļuvusi sarežģītāka nekā jebkad iepriekš. 

"Tam daudzās valstīs un struktūrās nepieciešama nozīmīga plānošana un gatavošanās. Pēdējie notikumi apliecina, ka jebkurā pasākumā ir ļoti grūti garantēt simtprocentīgu drošību komandām, spēlētājiem un citām nozīmīgām personām, kam jāpārvietojas starp dažādiem objektiem," teica Kuks, norādot uz "Borussia" autobusa spridzināšanu.

Kuks uzskata, ka valstu valdībām un sporta organizācijām jāinvestē jaunās tehnoloģijās, kas neļautu ieročiem nokļūt stadionos, kā arī nodrošinātu labāku izlūkošanu potenciālo draudu apzināšanai. 

Lielbritānijas valdība piešķīra papildu 1,6 miljonus eiro drošības pasākumiem futbola Čempionu līgas finālā, kas 3.jūnijā notiks Kārdifā. Britu policija jau informēja, ka spēles dienā satiksme daudzās Kārdifas daļās būs ļoti ierobežota. Tajā pašā laikā Lielbritānijas futbola fanu organizācija aicināja drošības pasākumos ievērot samērīgumu, jo stingrākas prasības nozīmēs arī garākas rindas un ilgākas pārbaudes pirms iekļūšanas stadionā. 

Drošības garantēšana kļūst par arvien grūtāk risināmu jautājumu arī "Tour de France" velobrauciena rīkotājiem. Pasaulē prestižākais daudzdienu velobrauciens 1.jūlijā sāksies Vācijas pilsētā Diseldorfā, un sagaidāms, ka 21 dienu ilgās sacīkstes 3500 kilometru garumā neaizsargātās ceļmalās vēros apmēram 10 miljoni skatītāju. 

Terorisma draudi sporta pasākumos ir problēma ne tikai Rietumu valstīs. Pēdējos desmit gados cilvēki ir gājuši bojā gan Āfrikā, kur separātisti pirms 2010.gada Āfrikas kausa izcīņas uzbruka Togo izlases autobusam, gan Āzijā, šāvējam 2009.gadā Pakistānas pilsētā Lahorā atklājot uguni uz Šrilankas kriketa izlases autobusu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti