Pēcpusdiena

Pētījums: Latvijas uzņēmēju noskaņojums ir kritisks

Pēcpusdiena

Kinokritiķi vērtē jauno latviešu komēdiju "Svingeri"

Latvijas skeletonisti boikotēs pasaules čempionātu Sočos

Dukurs aicina katru rīkoties pēc sirdsapziņas; Savickim Soču dopinga lietā nekas nav pierādīts

Katra brīva izvēle ir rīkoties pēc paša sirdsapziņas, tādēļ Latvijas skeletonisti nestartēs pasaules čempionātā Sočos, kur notikusi krāpšanās un nav drošības, ka neatkārtosies kas līdzīgs, Latvijas Radio pirmdien teica nacionālās izlases galvenais treneris Dainis Dukurs. Savukārt a/s "Dinamo Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Savickis, kurš Krievijas medijos iepriekš nievīgi izteicās par Latvijas skeletonistiem, sacīja, ka viņaprāt, vēl nekas par Soču olimpisko spēļu dopinga notikumiem nav noskaidrots. 

Dainis Dukurs uzsvēra, ka skeletonisti nepin politiku sportā, taču neuzskata, ka Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) komisijas ziņojums par notikumiem Soču olimpiskajās spēlēs un Krievijā valsts līmenī īstenotu dopinga programmu ir blefs. Ir norādītas sportistu analīzes ar numuriem, un šo informāciju ir publicējuši arī Krievijas mediji, atgādināja treneris. Latvijas skeletonisti negrib riskēt šādos apstākļos ar savu karjeras turpinājumu.

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) plašāku informāciju par pasaules čempionātu Sočos sportistiem varētu sniegt piektdien, pastāstīja Dukurs. Konsultējas arī valstu delegāciju vadības, un pirmdien komandas Pasaules kausa norises vietā Leikplesidā (ASV) trešo reizi apspriedīs iespējamu kopīgu rīcību. 

Latvijas skeletonisti ir gatavi startēt par saviem un personisko sponsoru līdzekļiem, ja par nepiedalīšanos pasaules čempionātā viņiem atņemtu valsts finansējumu. Dukurs arī cer, ka savu viedokli, vienalga - viņus kritizējošu vai atbalstošu - par skeletona izlases lēmumu nestartēt Sočos spēs paust arī Latvijas Olimpiskā komiteja, kas gan no šādas iespējas atteicās. 

"Dinamo Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Savickis par skeletonu un dopingu Sočos

Par nepierādītu Krievijas lomu milzīgajā Soču dopinga skandālā nosauca Savickis, tādēļ vajagot sagaidīt atbildīgo personu attiecīgus lēmumus. Krievijas medijiem paša teikto par Dukuriem un skeletonu kā Latvijā gandrīz nevienam nezināmiem sportistiem un sporta veidu Savickis Latvijas Radio pārfrāzēja, sakot, ka skeletona popularitāte nav salīdzināma ar hokeju vai futbolu. Arī dopinga kontroles sistēma viņam ir neizprotama, jo vienmēr esot "kādam par labu".

Dukurs gan atgādināja, ka visos sporta veidos olimpiskās medaļas ir vienādā izmērā un neatšķiras pat lentītes.

Krievijas portāls life.ru svētdien publicēja sarunu ar Savicki, kurš apgalvoja, ka Latvijas skeletonistiem pašiem nav veiktas pienācīgas dopinga analīzes, bet uz Sočiem viņi negribot braukt tādēļ, ka nav formā. Savickis arī sacīja, ka Latvijā par tādiem Dukuriem 99,9% iedzīvotāju neko nezina, un arī pašam viņam īsti nav skaidrs, kas tas īsti ir par sporta veidu, un redzēt tajā nav ko. 

Dainis Dukurs nedēļas nogalē Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Latvijas skeletonisti nevar doties uz pasaules čempionātu Sočos, kur atlēti nav pasargāti. Latvijas skeletona izlase savā mājaslapā publicēja paziņojumu, ka pēc WADA komisijas ziņojuma par Krievijā ar valsts atbalstu īstenotu dopinga programmu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs nesaskata iespēju februārī startēt olimpiskajā trasē, kur Martinam Dukuram būtu iespēja aizstāvēt pasaules čempiona titulu.

WADA komisijas informācija liecina, ka līdzās citiem Soču dopinga plānā iekļautajiem Krievijas sportistiem bija arī divi skeletonisti un četri bobslejisti vīriešu konkurencē. Sportistu vārdus WADA nenosauca, norādot, ka tā ir sporta veidu federāciju kompetence. Ja tiks pārskatīti Soču olimpisko spēļu rezultāti, būtiski medaļu tabulā pakāpsies Latvijas sportisti gan skeletonā, gan bobslejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti