Sadaļas Sadaļas

Desmitiem studējošo Latvijas sportistu piesakās stipendiju konkursam

Iespēju pieteikties sporta stipendiju konkursam 2017./2018. mācību gadam izmantoja vairāk nekā pussimts studējošo Latvijas sportistu. Līdz 30. oktobrim bakalaura, maģistra vai doktora programmās studējošie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti tika aicināti pieteikties sporta stipendijai - lielāko interesi izrādījuši vieglatlēti, orientieristi, kā arī basketbola un boksa pārstāvji.

Šogad pirmo reizi uz stipendiju var kandidēt Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kas sekmīgi studē augstskolās arī citās Eiropas Savienības valstīs. Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) stipendijas tiek piešķirtas kopš 2007. gada. Tie, kas uzrāda augstus rezultātus sportā un studijās, tiek pamanīti un novērtēti.

Studējošie sportisti piesakās stipendijāmInita Kresa-Katkovska

Orientierists Andris Jubelis gatavojas nākamā gada pasaules čempionātam Latvijā, kā arī vada bioloģisko piensaimniecību Madonas novadā. Jau kopš skolas gadiem Jubelis ir orientēšanās sportā, bet tas nav komerciāls sporta veids, tādēļ sporta stipendija viņam bijis labs atbalsts. 

LSFP pārstāve Līga Vanaga norādīja, ka stipendiju konkurss tiek organizēts jau desmito gadu, un finansiāli ir atbalstīti vairāki simti jauno talantu. Konkursa kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu sekmes augstākās izglītības iestādē, kā arī sasniegumi sportā. Sporta stipendija tiks piešķirta tiem pretendentiem, kuri atbilstoši kritērijiem saņēmuši lielāko punktu skaitu. Piešķirto stipendiju apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nepārsniedz 1500 eiro vienam studentam par vienu studiju gadu.

Vanaga uzsvēra, ka stipendijas iegūšanai pretendentiem svarīgi būs gan panākumi sportā, gan mācībās. 

Vieglatlēts Jānis Leitis bakalaura grādu ieguvis Latvijā, Rīgas Stradiņa Universitātē, bet maģistra grādu - ASV, Nebraskas Universitātē. Viņa izglītība saistīta ar uztura zinātni, un pērn viņš ne tikai izstrādājis produktu līniju, bet arī dibinājis uzņēmumu. Leitis atzina, ka ar sportu visu dzīvi nenodarbosies, tādēļ savlaicīgi jāatrod tīkama nodarbošanās. Viņu mācībām motivējis arī labu izglītību ieguvušo vecāku paraugs.

Sporta stipendiju konkursa mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi. Pēc visu pieteikumu izskatīšanas konkursa uzvarētājus jeb tos, kuriem labākie panākumi sportā un arī sekmes mācībās, žūrijas komisija paziņos novembra vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt