Sadaļas Sadaļas

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sandis Prūsis cer uz lielāku konkurenci bobsleja izlasē

Daugavas stadionam lūko iespējas pašam sevi uzturēt

Daugavas stadionam lūko iespējas pašam sevi uzturēt

Daugavas stadions katru gadu saņem valsts dotāciju apmēram 200 000 eiro apmērā. Tā kā stadiona labiekārtošanas projekts tiek īstenots  Eiropas Reģionālās attīstības fonda atvēlēto līdzekļu ietvaros, tad, sākoties 2023. gadam, valsts vairs nedrīkstēs sniegt ikgadējo finansiālo atbalstu.

Šobrīd, kad gatava vien centrālā laukuma tribīne, lielākos ienākumus nodrošina futbola maču organizēšana. Valstsvienības mačs Daugavas stadionā ienes 22 300 eiro, Latvijas kluba Eiropas kausa spēle – 12 000 eiro, bet vietējā spēle vien 5900 eiro.

Lai arī ar pastāvīgo īrnieku – futbola klubu “Metta” - panākta vienošanās par cenas samazināšanu, šo pušu turpmākā sadarbība nav rozēm kaisīta.

Daugavas stadiona valdes loceklis Guntis Zālītis paskaidroja, ka “Metta” izmanto mazāk telpu nekā nacionālā izlase, tādēļ ir atrastas iespējas, kā maksu samazināt.

“Mettas” ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons “Sporta studijai” norādīja, ka klubs ir pateicīgs par cenas samazināšanu, taču tā nav savienojama ar šī brīža tirgus situāciju. Viņaprāt, cena ir stipri par dārgu. Mihelsons uzskata, ka Daugavas stadions nevarēs funkcionēt kā patstāvīgs biznesa objekts.

Ļoti lielu atspaidu Daugavas stadionā rada kultūras pasākumi. Šogad tas bija grupas “Instrumenti” koncerts, pēc kura gan pamatīgi cieta stadiona zālājs. Tomēr nākotnē šādi koncerti plānoti daudz biežāk.

Lielākais naudas ienesējs varētu būt ledus halle, kura jāuzceļ līdz 2021. gada pasaules čempionātam hokejā. Zālītis uzsvēra, ka ieņēmumi no ledus halles varētu daļēji segt arī izdevumus par vieglatlētikas halli, kas sevi atpelnīt nevarēs.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs pastāstīja, ka Daugavas stadions nav plānots kā peļņas avots, taču ieņēmumiem ir jābūt tik lieliem, lai segtu izdevumus.

Plānots celt arī administratīvo ēku, kur varētu atrasties viesnīca, biroji, kāds veselības centrs, kas nestu papildu ienākumus stadionam un kopējā projekta nodrošināšanai, pauda Zālītis.

Starptautiskie auditori sastādījuši plānu, kādā stadions spēs atpelnīt uzturēšanas izmaksas līdz pat 2040. gadam. Vai tas sakritīs ar realitāti, būs skaidrs pēc 2022. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt