Sporta ziņas

Latvijas vīriešu futbola izlase spēlēs izbraukumā Slovākijā un Gibraltārā

Sporta ziņas

Latvijas hokeja izlases menedžeris Juris Štāls par pienākumiem jaunizveidotajā amatā

Uzsāktas sarunas ar sportistiem par stadiona “Daugava” izmantošanu pēc atjaunošanas

«Daugavas» stadiona projektā lūko kompromisus dažādiem sporta veidiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ministru kabinetā februārī pieņemtais stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģija paredz, ka stadions līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots. Būs izveidotas jaunas papildu tribīnes un izbūvēta virkne jaunu objektu, tostarp multifunkcionāla halle, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, bobsleja treniņu starta estakāde, stadiona ledus halle un veikti arī nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi.

Stadiona projekta īstenotāji martā sāka diskusijas ar sporta veidu pārstāvjiem, iezīmējot svarīgus aspektus veiksmīgai sporta veidu attīstībai. Nākamie soļi ir projekta detalizācija, tāpat turpināsies tikšanās ar citu sporta veidu pārstāvjiem. 

Viens no šobrīd plānošanas stadijā esošā projekta galvenajiem mērķiem ir Grīziņkalna un tā apkārtnes revitalizācija. Projektu ieviesīs "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions”” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem, ko papildinās valsts līdzfinansējums.

"Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions”” valdes loceklis Elmārs Martinsons uzsvēra, ka šajā gadā jau notikušas un vēl turpināsies diskusijas ar federāciju pārstāvjiem, lai rastu kompromisus dažādos jautājumos.

Vieglatlēti norādījuši, ka viņu mērķis ir atgriezt Latviju starptautisku sacensību apritē. Tāpat Vieglatlētikas savienības pārstāvji norādīja uz vairākiem svarīgiem komponentiem vieglatlētikas būvju izveidē, piemēram, skatītāju vietu skaitu, treniņu laukumu stadionā, manēžas standartiem, objektu savietojamību un citiem jautājumiem.

Vingrošanas federācijas pārstāvji vērsa uzmanību uz virkni tehnisku parametru, kas ir svarīgi vingrošanas treniņu un sacensību veiksmīgai organizēšanai, piemēram, skatītāju sēdvietu skaitu, telpu griestu augstumu, treniņu laukumu pieejamību.

Martinsons uzsvēra, ka tikšanās ar federāciju pārstāvjiem iezīmēja vairākus svarīgus aspektus veiksmīgai sporta veidu attīstībai stadionā un viņš ir pārliecināts, ka varēs īstenot lielāko daļu ieteikumu stadiona apjomīgajā atjaunošanā. Viņš cer, ka turpināsies tikšanās ar citu sporta veidu pārstāvjiem, lai uzklausītu sporta sabiedrības viedokli un vajadzības.

Tiks izbūvēta multifunkcionālā halle, kur būs vieta komandu sporta spēlēm, sākot no tenisa un beidzot ar volejbolu, basketbolu un florbolu. Riteņbraucēji cer, ka “Daugavas” stadiona kompleksā treku iespējams iebūvēt vieglatlētikas manēžā vai sporta spēļu zālē. Tāds piemērs ir Lietuvā. Galvenie opozicionāri treka iekļaušanai ir vieglatlēti un sporta spēļu pārstāvji. Pamatojums - ka viņi tiks ierobežoti, tomēr Valensijas velotreka piemērs ir pierādījums, ka ir iespējams sporta veidiem sadzīvot. 

Viens no centrālajiem Latvijas simtgades pasākumiem būs Dziesmu un deju svētki, un līdz tam laikam ir jāpaspēj izbūvēt stadiona paplašinātās tribīnes, sakārtot ieejas stadionā un tā priekšējo laukumu, tostarp izbūvējot visas apakšzemes komunikācijas. Tāpat 2018.gadā ir cerības pabeigt bobsleja starta estakādes renovāciju.

Daugavas stadiona rekonstrukcija izmaksās apmēram 50 miljonus eiro, kopējais pieejamais finansējums no Eiropas Reģionālā attīstības fonda ir 40,2 miljoni eiro, bet līdzfinansējums no valsts – 7,1 miljons eiro. Projekts sastāv no vairākiem objektiem un tos nevar atdalīt, visi ir jāuzbūvē, pretējā gadījumā tam nebūs pieejams Eiropas fondu līdzfinansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti