«Daugavas» stadiona manēžas projekts iegūst reālas aprises, būvi plāno pabeigt 2022.gadā

Daudz diskusiju raisījušās "Daugavas" stadiona multifunkcionālās halles tapšanā janvāra vidū būs zināma gala specifikācija, bet celtniecību plānots pabeigt līdz 2022.gada izskaņai, Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" pastāstīja Kultūras un sporta centra „Daugavas stadions" valdes loceklis Daniēls Nātriņš.

"Daugavas" stadionā Rīgā ir atdzimšanas laiks un līdz 2022. gada beigām tas būs tik ļoti izmainījies, ka nebūs pat atpazīstams, salīdzinot ar vēl ne tik senu pagātni, cerīgu drīzas nākotnes skatu iezīmēja Nātriņš. Plānots arī atjaunot stadiona zālāju un vieglatlētikas skrejceliņus, lai tie atbilstu visām prasībām. 

Daniēls Nātriņš par "Daugavas" stadiona attīstību
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Multifunkcionālās halles būvatļauju "Daugavas" stadionā saņēma 2020. gada septembra beigās un sāka komunikāciju ar sporta veidu federācijām, meklējot kopīgu skatījumu. Sporta veidu federācijas jau ir saņēmušas gala saskaņošanai tehnisko specifikāciju, ko varētu apstiprināt jau janvāra vidū, pastāstīja Nātriņš. Vienlaikus iepirkumu dokumentācija arī nosūtīta uz Centrālo finanšu līgumu aģentūru pirmspārbaudei, kas tāpat prasa zināmu laiku.

Halles iepirkumu plānots izsludināt 2021.gada februāra sākumā, bet būvniecības gala termiņš objektu kopumam "Daugavas" stadionā ir līdz 2022. gada beigām,

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

pastāstīja Nātriņš. Noteikto termiņu viņš uzskata par gana reālistisku un kavējumus neparedz. Nātriņš arī nepieļauj iespēju, ka, neuzbūvējot objektu laikā, varētu būt jāatmaksā Eiropas fondu finansējums. Sliktākajā gadījumā varētu lūgt projekta termiņa pagarinājumu, ja tam būtu skaidrs pamatojums, bet pašlaik tas pat netiek izskatīts.
 

Lai maksimāli piesaistītu vairāk sporta veidu, plānots, ka jauno halli lietos arī volejbolisti, kas iepriekš nebija paredzēts. Jauninājums ir arī telpu futbola iesaiste, tāpat plānots hallei piesaistīt basketbolu, florbolu un handbolu. "Mūsu interesēs ir maksimāli paplašināt lietotāju loku tīri finanšu apsvērumu dēļ," paskaidroja Nātriņš. "Jo būs noslogotāka manēža, jo būs lielākas opcijas to arī atpelnīt, uzturēt un faktiski izdzīvot."

Hallē ir paredzētas 1998 sēdvietas, tādēļ tā atbildīs lielas daļas starptautisku sporta pasākumu rīkošanai.

Lielu nozīmi Nātriņš atvēlē sadarbībai ar Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS). Hallei jāveido veiksmīga sinerģija ar centrālo laukumu, stadiona sadaļu un arī ar treniņu laukumu, lai varētu veiksmīgi uzņemt starptautiska līmeņa sacensības.

Nātriņš tic, ka izdosies ar Latvijas Futbola federācijas palīdzību realizēt projektu par izbīdāmā jumta izbūvi VIP tribīnei, kas ļautu "Daugavas" stadionam iegūt augstāku starptautisko atbilstības kategoriju. Finanšu trūkuma dēļ no domas par apsildāmu laukuma zālāju gan nācās atteikties, bet par skrejceliņu atjaunošanu vēl notiek sarunas. Nātriņš solīja, ka tiks ņemti vērā LVS ieteikumi skrejceļa tipa izvēlē. Blakus

paredzēts vēl futbola treniņlaukums un vieglatlētikas treniņu laukums, kas tiks atjaunots.

Pandēmijas laiks nav labākais stadiona noslodzes nodrošināšanai, bet palīdzīgu roku sniedz Izglītības un zinātnes ministrija ar dotācijām un ieguldījumu stadiona attīstībā, pastāstīja Nātriņš. Viņš atzīst, ka bez palīdzības stadions nebūtu izdzīvojis, jo nozīmīga palīdzība bija saņemtie 195 000 eiro Covid-19 ietekmes mazināšanai. Savukārt dažādos pakalpojumos stadions ieekonomēja apmēram 100 000 eiro, mācoties taupīt dažādās jomās, tajā pašā laikā cenšoties noturēt kvalitāti. 

"Dzīvi esam, ne bez palīdzīgas rokas, un turpinām darboties," piebilda Nātriņš.

Multifunkcionālo halli "Daugavas" stadionā sākotnēji bija paredzēts uzbūvēt līdz 2020.gadam, bet vēlāk par augstāku prioritāti atzina ledus halli, kas nepieciešama 2021.gada pasaules hokeja čempionātam Rīgā. Ledus halli plānots atklāt 2021.gada pavasarī, bet visus labiekārtošanas darbus stadionā pabeigt 2022.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti