Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Cik ļoti Latvijas sports ir atkarīgs no Krievijas un citu valstu finansējuma?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas sponsoru ietekme uz starptautisko sporta nozari ir milzīga. Tāpēc notiekošais Ukrainā ir aktualizējis jautājumu par to, cik ļoti Latvijas sports ir atkarīgs no ārvalstu finansējuma, it īpaši no Krievijas naudas? Šo jautājumu apsprieda Latvijas Televīzijas raidījumā ''Sporta studija''.

Starptautiskās Kamaniņu federācijas (FIL) prezidents Einars Fogelis norādīja, ka FIL ir viena no tām organizācijām, kurai nav nekāda Krievijas finansējuma vai sponsora. Fogelis arī pastāstīja, ka cer redzēt visas federācijas, organizācijas pārtraucam sadarbību ar Krievijas uzņēmumiem.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis atzina, ka pēdējos 20 gados  Krievijas sponsoru ietekme uz pasaules sportu ir milzīga – gan ekonomiski, gan politiski. Kalvītis norāda, ka daudzām sporta organizācijām, kurām trūkst naudas, šobrīd ir jāpieņem svarīgs lēmums par turpmākajām saistībām ar Krieviju un tās organizācijām.

''Dabīgi, ka tām sporta organizācijām, kurām trūkst naudas, ir jāizšķiras, kā dzīvot tālāk. Tāpēc šie lēmumi droši vien ir daudz sarežģītāki nekā Starptautiskajai Kamaniņu federācijai (FIL), kurai nav Krievijas finansējuma. Bet mēs zinām, cik milzīga ietekme Krievijas finansējumam ir tajā pašā hokejā. Tāpēc arī Starptautiskajai Hokeja federācijai (IIHF) nemaz nav tik viegli šos lēmumus strauji pieņemt,'' pastāstīja LHF prezidents.

Kalvītis arī neslēpa, ka hokeja klubam Rīgas ''Dinamo'' finansējums lielākoties nāca no sponsoriem ārpus Latvijas, – līdz ar to nav viegli dažu stundu laikā pieņemt lēmumus par sponsora līgumu pārtraukšanu, jo tas ir viens no iemesliem, kāpēc klubu ir iespējams uzturēt.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko norādīja, ka federācija mainīs licencēšanas procesu, lai varētu izvērtēt visas naudas plūsmas, no kurienes klubos ienāk nauda. Ļašenko arī piebilda, ka, pēc LFF pieejamajiem dokumentiem, šobrīd nevienam no klubiem nauda nenākot no Krievijas.

Interesanti, ka Virslīgas futbola kluba ''Riga'' FC īpašnieks ir krievu miljonārs Sergejs Lomakins, kurš ir iekļauts Latvijas ''melnajā sarakstā''. Taču Ļašenko norāda, ka pēc LFF pieejamās informācijas, SIA ''Riga FC'' un ''Riga'' FC biedrības īpašnieks, kā arī valdes priekšsēdētājs ir Aleksandrs Proņins.

LFF prezidents piebilda, ka Vācijas futbola kluba ''Schalke 04'' attiecību pārtraukšana ar ''Gazprom'', kas bija kluba ģenerālsponsors, ir pozitīvs signāls. Ļašenko izteica cerību, ka UEFA sekos Vācijas kluba lēmumam un, kā ziņots pirmdien, tad arī UEFA ir pieņēmusi lēmumu izbeigt savu sponsorlīgumu ar Krievijas gāzes uzņēmumu.

Vadims Ļašenko pastāstīja, ka vēlētos redzēt signālu no valdības, ka tiks pieņemti centralizēti lēmumi, kas vienādi attiektos uz visām federācijām. ''Šeit es piekrītu arī Fogeļa kungam par to, ka uz šo visu situāciju ir jāskatās centralizēti. Mēs nevaram pateikt, ka, piemēram, futbolā  krievi nedrīkst būt, bet biznesā drīkst. Tāpēc šeit, es domāju, ka jābūt signālam arī no valdības, lai pieņemtu likumīgu lēmumu,'' stāstīja Ļašenko.

Einars Fogelis, kurš ir arī Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents, atzīmēja, ka Latvijā ir konkrētas institūcijas, kurām ir jāatbild par naudas izcelsmi ne tikai valsts priekšā, bet arī starptautisko institūciju priekšā. Šīm Latvijas atbildīgajām institūcijām esot informācija par to, cik naudan nāk un no kurienes tā nāk, un šī informācija ir jāizmanto, lai noskaidrotu, vai slēpta Krievijas nauda tiek izmantota Latvijas sportā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti