Pēcpusdiena

Latvijas sieviešu basketbola izlasi trenēs Gundars Vētra

Pēcpusdiena

Gaidot Eiropas dienu, aicina piedalīties Eiropas eksāmenā un Eiropas nākotnes konferencē

IZM plāno četras nacionālās sporta bāzes apvienot vienā Nacionālajā sporta centrā

Četras lielas nacionālās sporta bāzes apvienos Nacionālajā sporta centrā

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais četru nacionālo sporta bāzu reorganizācijas plāns paredz izveidot vienu kapitālsabiedrību - Latvijas Nacionālo sporta centru, kur apvienos SIA "Sporta centrs "Mežaparks"", SIA "Tenisa centrs "Lielupe"", SIA "Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"" un VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"", ceturtdien informēja IZM. 

ĪSUMĀ:

  • Ar Nacionālā sporta centra izveidi valsts vēlas efektīvāk pārvaldīt valstij piederošas nacionālās sporta bāzes
  • Nacionālo sporta centru plāno izveidot līdz rudenim, konkursā izraudzīs trīs valdes locekļus
  • Nacionālā sporta centra konsultatīvajā padomē piesaistīs sporta un kultūras nozares pārstāvjus

(papildināts ar IZM Sporta departamenta direktora teikto)
Jaunais pārvaldības modelis, IZM ieskatā, ļaus sakārtot Latvijas sporta bāzu saimniecību, attīstot to jaunā kapacitātē, bet ieguvumus paredz gan profesionālā, gan amatieru sporta dalībniekiem, kā arī skatītājiem. Līdzšinējo pārvaldības struktūru IZM raksturoja kā laika garam neatbilstošu un neefektīvu, jo pārklājās administratīvās funkcijas un nebija vienota attīstības stratēģija.   

Edgars Severs par Latvijas Nacionālā sporta centra veidošanu
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Latvijas Nacionālo sporta centru ar valdības lēmumu plānots izveidot līdz rudenim un līdztekus konkursā plānots izraudzīt trīs valdes locekļus, Latvijas Radio pastāstīja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

"Sporta nozare šo virzību atbalsta, bet no viņu puses bija lūgums par konsultatīvas padomes izveidi," teica Severs. "Esam atbalstījuši šādas padomes izveidi, kurā būs pārstāvēta gan sporta, gan kultūras nozare, jo "Daugavas" stadions ir arī būtisks kultūras objekts. Tas plāns ir efektīvāka sporta bāzu pārvaldība. Tiks apvienota, teiksim tā, administrācija un pārvaldības funkcijas, bet katra sporta bāze saglabāsies unikāla ar konkrētu atbalsta personālu."

Latvijas Nacionālā sporta centra izveide ir vēstījums, ka apvienotās sporta bāzes valsts arī turpmāk vēlas paturēt savā pārvaldībā,

paskaidroja Severs.

"Tāpat uzdevums ir nodrošināt apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai dalībai starptautiskās sporta sacensībās, nacionāla un starptautiska līmeņa sporta un kultūras pasākumu norisei, kā arī, protams, iedzīvotāju iesaistīšanos sporta aktivitātēs, izmantojot šajās bāzēs pieejamās iespējas," piebilda Severs.

Par centralizēta nacionālo sporta bāzu pārvaldības modeļa priekšrocībām ministrijā nosauca vienotu finanšu vadību, juridisko atbalstu un iepirkuma funkciju, kā arī vienota informācijas tehnoloģiju pārvaldības sistēmu. Efektīvāk tiks izmantoti arī resursi un optimizētas izmaksas. Plaša mēroga klientu un partneru piesaistei plāno veidot vienotas mārketinga aktivitātes un būs arī iespēja veidot jaunus pakalpojums, apvienojot atsevišķo struktūrvienību iespējas.

IZM ir valsts kapitāldaļu turētāja gan sporta centrā "Mežaparks" un "Lielupes" tenisa centrā, gan "Daugavas" stadionā un Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. 

Latvijas Nacionālais sporta centrs plānots kā kapitālsabiedrība ar četrām struktūrvienībām, kas efektīvāk izmantos to rīcībā esošos un valsts piešķirtos finanšu resursus, kā arī varēs aktīvi darboties sporta politikas mērķu īstenošanā, vienlaikus attīstot infrastruktūras kapacitāti un koordinēti plānojot noslodzi, lai uzlabotu treniņu un sacensību apstākļus profesionālajā sportā un nodrošinātu infrastruktūras pieejamību sabiedrībai.

Apvienošanas rezultātā izveidojamās VSIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" stratēģiskais mērķis būs nodrošināt "Daugavas" stadiona, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases, tenisa centra "Lielupe" un sporta centra "Mežaparks" pārvaldību un attīstību. IZM sola, ka tiks radīti apstākļi Latvijas sportistu sagatavošanai startiem starptautiskās sacensībās, kā arī nacionāla un starptautiska līmeņa sporta sacensību un kultūras pasākumu norisei. Būs arī nodrošināta iespēja iedzīvotājiem iesaistīties organizētās sporta aktivitātēs.

Centralizēta modeļa ieviešanas uzdevums ir veicināt IZM pārvaldībā esošo nacionālo sporta bāzu pārvaldības efektivitāti,

novēršot Valsts kontroles ziņojumā identificētos valsts kapitālsabiedrību pārvaldības procesa trūkumus. Valsts sporta bāzu pārvaldības modeļa pilnveidi paredz gan valdības rīcības plāns, gan Sporta politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam projekts.

Reorganizācijas plāns ir pārrunāts ar nevalstiskajām sporta organizācijām un nodots saskaņošanai iesaistītajām ministrijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti