Bobsleja un skeletona līderi konfliktē mainītu «Daugavas» stadiona plānu dēļ

Ministru prezidents Māris Kučinskis pirms gada maijā "Daugavas" stadiona rekonstrukcijas projektu raksturoja kā patiesi labu piemēru valsts iestāžu un organizāciju spējai veiksmīgi sadarboties. Kopš stadiona attīstības plānos ierobežoto finanšu dēļ vairs nav bobslejistu iecerētās starta estakādes, situācija gan kļuvusi atšķirīga, jo Latvijas bobsleja un skeletona vadītāji nespēj rast kopīgu valodu, vainojot vienam otru egoismā, lai gan abas ledusrenes disciplīnas apvieno viena sporta veida federācija.

Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons, vēl esot amatā, 19.februārī paspēja uzlikt parakstu uz objekta stratēģijas grozījumiem. No sākotnējās ieceres tika izņemta arī bobsleja estakādes celtniecība. Tieši bobslejistu treniņapstākļu vietas maiņa arī radījusi viļņošanos Latvijas bobsleja un skeletona federācijā (LBSF). 

Latvijas bobsleja vadība neapmierināta ar "Daugavas" stadiona attīstības plāniem
00:00 / 05:32
Lejuplādēt

Kā jau Latvijā ierasts, kur liela nauda, tur lielas problēmas un projekta diriģenti vai izpildītāji arī tiek mainīti. Tā noticis arī "Daugavas" stadiona rekonstrukcijas gadījumā. 

LBSF prezidents Jānis Kols sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka kopš laika gala "Daugavas" stadions bijis saistīts ar bobsleju, kur sportisti vasarās allaž pilnveidojuši ieskrējiena prasmes.

Stadiona rekonstrukcijas plānos ir saglabātas visas iepriekš iesaistītās federācijas, izņemot bobsleju,

lai gan sākotnēji tika paredzēta nauda starta estakādei, teica Kols. Viņš uzsvēra, ka bija iecere veidot multifunkcionālu estakādi, kas derētu gan ledusrenes sportistiem un vieglatlētikai, gan kalpotu arī noliktavas vajadzībām. Par to, ka estakādei jābūt "Daugavas" stadionā, esot iestājušies pieci olimpiskie čempioni. 

Kols uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) esot ieklausījusies Latvijas skeletona tēva Daiņa Dukura viedoklī, kam savulaik jau tikusi dota iespēja Siguldā izbūvēt mākslīgā ledus starta estakādi. "Daugavas" stadiona bobsleja estakādes celtniecība uz Siguldu tikusi pārvietota pēc Dukura iniciatīvas un

Kols uzsver, ka viens otrs vairāk rūpējas par ģimenes biznesu, nevis skata lietas loģiskās kopsakarībās.

"Ministrija izskatās, ka ieklausījusies Daiņa Dukura viedoklī, lai gan viņš nav ne LBSF valdes loceklis, ne saistīts ar estakādi," teica Kols. "Viņam [Dukuram] jau vienreiz tika dota iespēja Siguldā izbūvēt mākslīgā ledus estakādi, iedodot pilnu projektu, bet viņam kaut kā izdevās uzbūvēt tikai skeletona vajadzībām."

Dainis Dukurs saskata, ka LBSF dominē viens sporta veids - bobslejs, bet skeletons ir otrās šķiras nodarbe pabērna lomā.

Latvijas skeletona izlasei Dukuram līdzekļus vajagot meklēt pašam. Dukurs sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka Siguldā ir uzbūvēts viens no pasaulē labākajiem ziemas centriem kamaniņu braucējiem, bobslejistiem un skeletonistiem, un analoga tam nav nekur Eiropā. 

"Sigulda ir viena no labākajiem treniņu vietām šiem trim ziemas sporta veidiem," teica Dukurs. "Tas nav tikai mans vērtējums, tas ir arī pasaules sportistu vērtējums, kas atbraukuši un izmantojuši visas trīs sporta bāzes - trasi, mākslīgā ledus estakādi un sporta centru." 

Valsts SIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" 2019.gada novembra vēstulē redzams, ka plānu pirmsākumos ir paredzēta bobsleja starta estakādes izbūve. Atkārtotā prioritāšu izvērtēšanā ar IZM nolemts, ka

bobslejam nepieciešamās infrastruktūras attīstība plānota Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē, kā rezultātā neesot racionāli šādu funkcionalitāti attīstīt "Daugavas" stadionā.

No valsts vai pašvaldības publiskā finansējuma "Daugavas" stadions vairs nevar saņemt nekādus līdzekļus, jo to nosaka līgums ar centrālo finanšu līgumu aģentūru. Tātad publiskā finansējuma apjoms ir maksimāli iztērēts. Martinsonu amatā aizstājušais Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" valdes loceklis Guntis Zālītis uzskata, ka viens variants finansējuma nodrošināšanai bobsleja estakādes celtniecībai būtu LBSF iesaistīšanās.

Zālītis sarunā Latvijas Radio pauda, ka bobslejam un skeletonam kašķi un nesaprašanās bijušas jau iepriekš, bet ne publiski. Zālītim arī šķiet dīvaini, ka Siguldas estakādi bobslejisti vasarā nevarot izmantot, bet "Daugavas" stadionā tāda iespēja būtu. Zālītis būtu gatavs meklēt variantus, lai stadionā estakādi izveidotu no vieglākām konstrukcijām, bet tajā pašā laikā atzīst, ka jārēķinās ar finansēm, tādēļ šobrīd tas nav iespējams. 

LBSF prezidents Kols jautājumu par bobsleja estakādi "Daugavas" stadionā ir lūdzis iekļaut dienaskārtībā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejas sēdē 10.decembrī un ir diezgan pārliecināts par pozitīvu balsojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt