Bērnu pārcelšanās uz citu hokeja komandu raisa kaislību vētru, iesaistās tiesībsargs un tiesa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielajam hokejam līdzvērtīgas kaislības ir ne tikai uz ledus, bet arī risinot cita veida jautājumus, piemēram, par pāriešanu uz citu komandu. Tā juridiskos strīdos tika ierauta kāda topošā hokejista ģimene, kura mainīja dzīvesvietu un vēlas bērnu sūtīt trenēties citā hokeja klubā. Noslēgtie līgumi par pāreju liek maksāt brangu rēķinu, raisot jautājumu, vai bērniem sportā var piemērot tādus pašus saistību noteikumus kā profesionāļiem.

ĪSUMĀ:

  • Jaunā hokejista vecāki prasīto pārejas maksu par pārcelšanos uz citu komandu uzskata par nepamatotu
  • Bērna līdzšinējā kluba vadība no prasībām atkāpties negrasās
  • Latvijas Hokeja federācija nevēlas uzņemties šķīrēja lomu pārejas strīda risināšanā 
  • Tiesībsarga birojā aicina Latvijas Hokeja federāciju vērtēt hokejista līdzšinējā kluba prasību pamatotību

Tiesībsargs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Hokeja federācija (LHF) un pat tiesa - visas šīs organizācijas ir iesaistījušās konflikta risināšanā starp Hokeja savienību ”Mārupe” un dažu bērnu vecākiem, kuri vēlas mainīt komandu.

Kā iemeslus Mārupes komandas atstāšanai 13 gadus vecā Arta Skrebeļa tētis Arnis uzskaita līgumā neatrunātas darbības - trenera nomaiņu, dalības maksas paaugstināšanu, kā arī komandas faktisko izjukšanu. 

Vecāki uzskata, ka, pēc līguma, pārejas maksa nav jāmaksā, jo ir virkne punktu, kas no tās atbrīvo, atkāpjoties no līguma.

Vecāki savas tiesības arī izmanto, uzsvēra Arnis Skrebeļs.

Līgumā pie pušu pienākumiem norādīts, ka komandas galvenais treneris ir Jānis Puriņš, taču ar viņu darba attiecības pārtrauktas. Līgums paredz, ka tādā gadījumā spēlētāja likumiskajam pārstāvim ir tiesības vienpusēji atkāpties no līguma pirms termiņa, nemaksājot klubam nekādas kompensācijas. Tāpat aiziešanu bez pārejas maksas paredz punkts par dzīvesvietas vai skolas maiņu, kas atrodas tālāk nekā 50 kilometru no Mārupes. Skrebeļu ģimene nomainījusi gan skolu, gan dzīvesvietu – Artis tagad mācās Ogres vidusskolā, ir deklarēts Ķeguma novadā un hokeja gaitas vēlas turpināt Ogres klubā.

Mārupes hokeja savienības valdes loceklis Juris Opuļskis sniegt jebkādu komentāru Latvijas Televīzijai atteicās, jo neatrodas Latvijā. Savukārt atbildēt rakstiski vai telefoniski viņš nevēlas. Paskaidrojumā LHF Opuļskis argumentu par dzīvesvietas un skolas maiņu dēvē par fiktīvu un norādīja, ka Artis Skrebeļs drīkst pāriet uz citu klubu, tikai un vienīgi nokārtojot savu vecāku uzņemtās saistības, kuras ir norādītas Pārejas kartē. Kopējā summa - 1435 eiro.

Summā iekļauta 1000 eiro kompensācija par diviem Mārupes komandā pavadītajiem gadiem, kā arī 435 eiro nenomaksātos rēķinos.

Arnis Skrebeļs rēķinu pamatotību neatzīst, jo pandēmijas dēļ treniņi beigušies marta vidū.

"Par aprīli atnāca rēķini, kur bija norādīts, ka tas ir par pakalpojumu. Mēs rakstījām grāmatvedei lūgumu pamatot šo pakalpojumu, uz ko īsti atbildi nesaņēmām," paskaidroja hokejista tēvs. "Tāpēc marts ir apmaksāts. Aprīlis, maijs un jūnijs – tie ir mēneši, kad bērni netrenējās un attiecīgi vecāki arī nemaksāja šos rēķinus."

LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sacīja, ka, Mārupes hokeja savienības ieskatā, vecāki nav nokārtojuši finansiālās saistības. "Pēc pāreju noteikumiem mēs, LHF Pāreju komisija, nemaz nevaram ļaut šiem bērniem pāriet uz citu klubu, kamēr nav nokārtotas finansiālās saistības," teica Koziols.

Katrā līgumā, ko vecāki slēdz ar klubiem, LHF nevar iedziļināties, sacīja Koziols. Tiesībsarga birojam tas raisa jautājumu, kā federācijā konstatē klubu iebildumu - šajā gadījumā iesniegto rēķinu - pamatotību.

Tiesībsarga biroja pārstāvis Agris Skudra uzsvēra, ka LHF tas būtu jāvērtē, jo federācija šajā gadījumā ir starp abām pusēm. "Lai gan viņi [LHF] nav līgumslēdzēju puse, viņi ir pa vidu, kuri tad vērtē, vai kluba iebildumi ir pamatoti vai nav, jo viņi to ir ierakstījuši paši savā nolikumā," paskaidroja Skudra.

Lai bērni varētu spēlēt citās komandās, LHF piedāvā pagaidu risinājumu - uz tiesvedību laiku slēgt līgumus ar jaunajiem klubiem un samaksāt Mārupes hokeja savienībai kompensācijas.

Ir vecāki, kas šādu iespēju jau ir izmantojuši. Savukārt Skrebeļu ģimene tiesā nav vērsusies, tāpēc trīspadsmitgadīgais Artis joprojām spēlēt nedrīkst. Tiesībsarga biroja ieskatā, tas ir pretrunā gan ANO Bērnu konvencijai, gan Latvijas Republikas Bērnu tiesību aizsardzības likumam. Paliek atklāts jautājums, vai tas nozīmē, ka Skrebeļu ģimenei būs jāvēršas tiesā, lai Artis atgrieztos laukumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti