Atceļ Covid-19 ierobežojumu sporta sacensību organizētājiem ārpus telpām 

Atbalstot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās izmaiņas noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, valdība nolēmusi paplašināt ārtelpu sporta sacensību organizatoru loku. Tāpat atcelts ierobežojums sporta sacensībās piedalīties bērniem, kas jaunāki par 7 gadiem, kā arī samazināta nodrošināmā ūdens virsmas platība peldētapmācības programmu īstenošanai.

IZM informēja – kamēr 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 120, baseinos peldētapmācības programmu īstenošanai uz vienu audzēkni būs jānodrošina 6 kvadrātmetri (m2) pašreizējo 15 m2 vietā. Tas nozīmē, ka vienā peldētapmācības peldbaseinā, kas vidēji ir 40 m2, peldētprasmi vienlaicīgi drīkstēs apgūt 7 audzēkņi (šobrīd 3).

Prasības pārējiem publiskas lietošanas peldbaseiniem netiek mainītas.

Grozījumi noteikumos paplašina arī ārtelpu sporta sacensību organizatoru loku – turpmāk sacensības ārpus telpām drīkstēs organizēt jebkura persona, tajā skaitā pašvaldības. Līdz šim sacensības varēja organizēt tikai Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijām vai to juridiskie biedri.

Tāpat tiek atcelts vecuma ierobežojums, no kāda bērni drīkst piedalīties sporta sacensībās ārpus telpām. Turpmāk sacensībās drīkstēs piedalīties arī sportisti, kas jaunāki par septiņiem gadiem. Pārējās epidemioloģiskās drošības prasības netiek mainītas.

Gadījumā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniegs 120, attiecībā uz ārtelpu sporta sacensību organizatora juridisko statusu, sportistu vecumu, kā arī ūdens virsmas platības nodrošināšanu peldētapmācības programmās atkal būs piemērojams šobrīd Ministru kabineta noteikumos ietvertais tiesiskais regulējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti