Sporta ziņas

Universālais Daniels Riekstiņš - fitnesa treneris, hokejists, profesionāls MMA cīkstonis

Sporta ziņas

Nedēļas nogales ziemas sportu notikumu apskats

Projekts “Par aktīvu dzīvesveidu” finansiāli atbalstīs visu paaudžu sporta aktivitātes

Atbalsta programmu paredz dažāda vecuma sportiska dzīvesveida cienītājiem

Dažādu paaudžu cilvēkiem ir iespēja iesaistīties Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izsludinātajā aktīva dzīvesveida projektu atbalsta programmā, kas sniedz nepieciešamo finanšu palīdzību, lai organizācija vai klubs saņemt palīdzību sava sporta pasākuma īstenošanā vai paplašināšanā.

Pludmales volejbola līgas "Entuziasti" pārstāvis 25 gadus vecais Rihards Vilcāns Latvijas Radio pastāstīja, ka savulaik sācis ar futbolu, Preiļos pabeidzis arī futbola sekciju, bet pēc skolas beigšanas vēlējies sākt jo jaunu un pludmales volejbolistu panākumi Londonas olimpiskajās spēlēs deva vajadzīgo impulsu.

Cilvēkam pašam jābūt vēlmei, iespēju ir miljons. Jo īpaši Jēkabpilī - Mežaparks, Radžu ūdenskrātuve, laivu noma, katamarāni. 50 gadu vecā Zanda Cepurīte dzimusi un bērnību pavadījusi Talsos, bet dzīves ceļā iepazinusies ar vīru jēkabpilieti, kam radi ir aktīvi velotūristi, dejo tautiskās dejas un arī peldas āliņģī. Kustību prieku tā pa īstam atklājusi tikai pirms 10 gadiem, tagad Zandu daudzas jēkabpiliešu ģimenes atpazīst kā savu jaundzimušo bērniņu vecmāti.

Cepurīte atzīst, ka jaunībā ir daudz atrunu, bet vēlāk nāk apskaidrība, ka jāpaspēj daudz kas paveikt. Liela daļa sarosīsies tikai tad, kad viņus kāds pamudinās, un arī finansējuma piešķiršana varētu būt nepieciešamais grūdiens. 

Šogad Latvijas sporta veterānu sacensībās Daugavpilī Pauls Gīlis astoņu kilogramu svaru bumbu uzrāva 210 reizes. Faktu kā ļoti cienījamu paspilgtina tas, ka Babītes sporta kluba pārstāvis ir 91 gadu vecs. Viņš uzsvēra, ka tieši sports palīdz uzturēt veselību. 

Turpretim sporta veterānu savienības prezidents Daumants Znatnajs uzskata, ka vairumam senioru sacensības ir stimuls aktīvam dzīvesveidam arī ikdienā.

Projekts "Par aktīvu dzīvesveidu” paredz, ka nākamgad Latvijā atbalstīs iedzīvotāju dažāda veida fiziskās aktivitātes. Kā atzina Vilcāns, tad viņa līdzšinējā prakse pierādījusi, ka Latgalē izdevies piesaistīt plānoto dalībnieku skaitu.

Jau vēstīts, ka LOK sadarbībā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas ilggadējo atbalstītāju "Coca Cola" fondu atklāja programmu "Par aktīvu dzīvesveidu". LOK prezidents Aldons Vrubļevskis ir pārliecināts, ka astoņdesmitajos gados nodibinātais veselīga dzīvesveida labdarības fonds veic svētīgu darbu aktīva dzīvesveida veicināšanā, sevišķi jauniešu vidū. Sākot ar šo gadu, entuziasti Latvijā var iesniegt savus pieteikumus pasākumu organizēšanai gan olimpiskajos, gan neolimpiskajos sporta veidos līdzfinansējuma saņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti