Arvien pieaug Londonas olimpiskajās spēlēs par dopingu diskvalificēto svarcēlāju skaits

Turpinoties atkārtotām dopinga paraugu analīzēm, jau teju trim desmitiem svarcēlāju jārēķinās ar sodu par pārkāpumiem 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Sankcijas pret konkurentiem var būtiski izmainīt Latvijas svarcēlāja Artūra Plēsnieka ieņemto vietu Londonas spēlēs, kā arī dalībnieku sastāvu 2020.gada olimpiskajos startos Tokijā. 

Līdz šim pēdējais par dopingu Londonas olimpiskajās spēlēs ar novēlošanos sodītais svarcēlājs ir Eiropas eksčempions rumānis Florins Kroitoru, kuram analīzēs atrada trīs sportā aizliegtas vielas. Londonā viņš startēja svara kategorijā līdz 56 kilogramiem un ieņēma 9.vietu. 

Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai organizējot atkārtotas dopinga analīžu pārbaudes 2008. un 2012.gada olimpiskajās spēlēs, kopējais pārkāpumos pieķerto svarcēlāju skaits ir sasniedzis 55 atlētus. Visvairāk izceļas svara kategorija līdz 94 kilogramiem, kur atkārtotās pārbaudēs Londonas spēļu dalībniekiem pozitīvas analīzes konstatēja septiņiem svarcēlājiem, kuri visi startēja deviņu spēcīgāko dalībnieku A grupā. Vēl gan ne visu pieķerto pārkāpēju lietās ir pieņemts gala lēmums, jo sportistiem ir tiesības uz pārsūdzēšanu Starptautiskajā sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Būtiski dopings var ietekmēt rezultātus Londonā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, kur Plēsnieks sākotnēji bija septītais, bet varētu pakāpties vismaz divas pozīcijas augstāk. CAS šonedēļ paziņoja par šajā svara kategorijā 4.vietu Londonā ieguvušā Uzbekistānas svarcēlāja Ruslana Nurudinova diskvalifikāciju, savukārt dopinga lietošanā vainotā čempiona ukraiņa Oleksija Torohtija lietā gala lēmums vēl nav paziņots. 

Starptautiskās Svarcelšanas federācijas (IWF) cīņā pret dopingu pieņemtie noteikumi paredz iespēju uz Tokijas spēlēm doties ne vairāk kā vienam vīrietim un vienai sievietei no katras valsts, kurām kopš 2008.gada būs fiksētas vairāk nekā 20 pozitīvas analīzes. Jau pašlaik noteikto robežu ir pārsniegušas vai sasniegušas sešas valstis - Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Kazahstāna, Krievija un Rumānija. 

Pirms diviem mēnešiem Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) paziņoja, ka atceļ svarcelšanai pagaidu statusu olimpiskajās spēlēs un kļuva skaidrs, ka arī 2020.gadā Tokijā tiks dalītas olimpiskās medaļas. 

Šopavasar dopinga kontekstā izskanēja arī Latvijas vārds - vietējais Antidopinga birojs maija sākumā informēja, ka pašmāju čempionātā Ventspilī pozitīvas analīzes bija Jānim Griškovam, kurš aprīlī ieguva 5.vietu Eiropas čempionātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti