Aptur Krievijas un Baltkrievijas dalību Starptautiskajā Paralimpiskajā komitejā

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) ārkārtas Ģenerālajā asamblejā trešdien Berlīnē uz nenoteiktu laiku apturēja Krievijas un Baltkrievijas dalību, vēstīja aģentūra "Reuters". 

Pēc balsojuma rezultāta Krievijas un Baltkrievijas dalība tika apturēta, jo SPK biedru vairākums uzskata, ka abu valstu nacionālās paralimpiskās komitejas nespēj pildīt starptautiskās organizācijas statūtos paredzētās prasības. 

Par Krievijas paralimpiskās komitejas dalības apturēšanu nobalsoja 64 pārstāvji, 39 bija pret, bet 16 balsotāji atturējās. Savukārt Baltkrievijas paralimpiskās komitejas dalības apturēšanu atbalstīja 54 balsotāji, 45 bija pret un 18 atturējās. 

Krievija un Baltkrievija pēc SPK lēmuma ir zaudējusi organizācijā visas dalībnieku tiesības, bet vēl var iesniegt apelāciju. Ja Krievijai un Baltkrievijai apelācijā neizdosies panākt SPK lēmuma atcelšanu, abas valstis starptautiskajā paraolimpiskā sporta apritē varēs atgriezties ne agrāk kā 2023. gada pēdējā ceturksnī, kad paredzēta nākamā SPK Ģenerālā asambleja. 

SPK prezidents Endrjū Pārsonss pavēstīja, ka vairākas valstis varētu pārtraukt dalību organizācijā, ja Krievijas un Baltkrievijas dalība netiktu apturēta. 

Latvijas Paralimpiskās komitejas (LKP) prezidente Daiga Dadzīte iepriekš aģentūrai LETA teica, ka LPK uzstās uz Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no SPK biedru vidus.

Krievija un Baltkrievija nebija pārstāvēta 2022. gada Pekinas ziemas paralimpiskajās spēlēs, kas sākās tikai 10 dienas pēc Krievijas plašā militārā iebrukuma Ukrainā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti