Apstiprina sporta politikas pamatnostādnes; paredz veicināt visu iedzīvotāju fizisko aktivitāti

Turpmākajos gados Latvijā ir jāsekmē sporta infrastruktūras pieejamība un attīstība, kā arī jāveicina visu iedzīvotāju fiziskā aktivitāte un jārada konkurētspējīga vide augstu sasniegumu sporta attīstībai, paredz otrdien valdībā apstiprinātās Sporta politikas pamatnostādnes 2022.–2027. gadam, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Paredzēts arī izveidot uz sistēmisku attīstību vērstu sporta nozares finansēšanas un administratīvās pārvaldības modeli. 

Pamatnostādnes nosaka Latvijas sporta politiku turpmākajiem sešiem gadiem. Pamatnostādnes izstrādātas, lai, veicot nepieciešamās reformas, turpinātu iepriekš īstenoto sporta politiku, nodrošinātu sporta nozarē veikto ieguldījumu pēctecību, kā arī aktualizētu jaunus izaicinājumus. Pamatnostādnes nosaka sporta politikas misiju, vīziju, vadmotīvu, mērķi, rīcības virzienus un uzdevumus, lai nodrošinātu Nacionālās attīstības plānā noteikto mērķu sasniegšanu. Pamatnostādnes izstrādāja IZM sadarbībā ar citām ministrijām, pašvaldībām un nevalstiskajām sporta organizācijām.

Kā jaunās sporta politikas virzieni ir noteikts bērnu un jauniešu sports, tautas sports un augstu sasniegumu sports, savukārt caurviju virziena loma paredzēta parasportam un pielāgotajam sportam.

Kā sporta politikas prioritāte noteikta bērnu un jauniešu sporta attīstība,

ko apliecina arī 2022. gadā noteiktais pienākums Latvijā atzītajām sporta federācijām ne mazāk kā 30 procentus no saņemtajiem valsts budžeta līdzekļiem novirzīt bērnu un jauniešu sportam. 2023. gadā tiem būtu jābūt jau 50 procentiem.

Veiksmīga sporta politika ne tikai sekmē sportiskos sasniegumus un veicina veselīgu dzīvesveidu, sniedz ekonomisko pienesumu tautsaimniecībai, bet arī spēcina iedzīvotāju patriotismu, spodrina Latvijas tēlu un atpazīstamību pasaulē un paaugstina starptautisko konkurētspēju, norādīja IZM. Savukārt daudzveidīgas fiziskās aktivitātes ne tikai sniedz fizisko un garīgo labsajūtu, bet arī uzlabo vispārējo veselības stāvokli, papildus veicinot sociālo integrāciju.

Sporta nozares potenciāla izmantošanai Latvijā ne tikai jāatbalsta augstu sasniegumu sports, bet arī jāmotivē ikdienā visdažādākā vecuma iedzīvotājus pievērsties fiziskām aktivitātēm.

Nozarei arī paredz nepieciešamību pilnveidot sporta piekļūstamību digitālajā vidē un augsto tehnoloģiju piesaisti fiziskām aktivitātēm. Inovācijas sportā var radīt labvēlīgu ietekmi uz tautas sportu, uzlabot augstu sasniegumu sportistu treniņus un sasniegtos rezultātus, kā arī palīdzēt novērst būtisku sporta apdraudējumu, piemēram, manipulācijas ar sporta sacensībām un dopinga radītās problēmas.

Līdz 2022. gada beigām paredzēts izstrādāt pamatnostādņu īstenošanas plānu 2023.–2027. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt