Apstiprina likumprojektu Latvijas Antidopinga biroja izveidei

Ministru kabinetā otrdien apstiprināja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto likumprojektu, kas paredz izmaiņas Sporta likumā ar mērķi uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā, informēja VM komunikācijas nodaļā.

Pērn Ministru kabinetā izskatīja ziņojumu, kurā bija norādītas Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) konstatētās neatbilstības, tostarp nepietiekama valsts antidopinga organizācijas autonomija. Grozījumi Sporta likumā risina jautājumu par organizācijas neatkarību, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju kā veselības ministra pārraudzībā esošu tiešās pārvaldes iestādi.

Tāpat grozījumi paredz Latvijas Nacionālās antidopinga padomes izveidi, kas darbotos kā konsultatīva institūcija antidopinga jautājumu risināšanai. Vienlaikus saskaņā ar grozījumiem tiek izveidota arī Disciplinārā antidopinga komisija, kas izskatīs antidopinga noteikumu pārkāpumus un noteiks sekas atbilstoši antidopinga konvencijām.

Precizēta arī preparātu terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas darbība. Grozījumi vēl nosaka  komisiju lēmumu pārsūdzības kārtību.

Līdzšinējā Valsts Sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļa tika tieši pakļauta Veselības ministrijai, kas nav atbilstoši WADA prasībām. WADA nav iebildumu, ka antidopinga jomu pārrauga valsts institūcija, taču tai jābūt darbībā autonomai un neatkarīgai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti