Sporta ziņas

Latvijas kamaniņu sporta izlase dodas uz nākamo PK posmu

Sporta ziņas

Latvijas kamaniņu sporta izlase aizvada pirmo atlasi

Kas jāmaina Latvijas sportā?

Apņemšanās noteikt prioritāros sporta veidus paliek mantojumā no pērnā gada

Viena no galvenajām aktualitātēm Latvijas sportā 2020. gadā bija darbs prioritāro sporta veidu noteikšanā, kas pretēji dažādām prognozēm un pat solījumiem nevainagojās ar konkrētiem lēmumiem. Process drīzāk pat nonāca strupceļā, izeja no kura būs jālūko 2021.gadā.

ĪSUMĀ:

  • Prioritāro sporta veidu noteikšanā gaida pētījumu par kritēriju projektu
  • Vēl būs jālemj, kādas priekšrocības sniegs prioritāra sporta veida statuss
  • Pirmos pētījuma rezultātus par prioritārajiem sporta veidiem varētu apspriest februārī

Oktobrī sabiedrības uzmanības lokā pirmo reizi nonāca Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais kritēriju projekts. Kritēriju izpildes tabulas un to pavadošais Latvijas sporta veidu rangs izraisīja pamatīgu neapmierinātību sporta organizāciju vidū. Tās par ministrijas priekšlikumu bija klusējušas veselus trīs mēnešus un aktivizējās tikai pēc Latvijas Televīzijas sižeta.

Savukārt IZM pasūtīja pētījumu, kura veicējiem ir jāsniedz ārēja ekspertīze par ministrijas izstrādāto kritēriju projektu. Pētījuma veikšana 9100 eiro uzticēta reklāmas aģentūrai „VIA Media”.

Novembra beigās prioritāro sporta veidu noteikšanas procesu aktualizēja Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA). Abas organizācijas akcentēja nepieciešamību skaidri definēt praktiskās izmaiņas, ko nestu gan nokļūšana prioritāro sporta veidu lokā, gan palikšana ārpus tā. Ministrijas nespēja paskaidrot, kā praksē izpaudīsies prioritārā sporta veida statuss, ir bijis viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem. Tāpat arī

nav skaidri definēts, kāds būs prioritāro sporta veidu ieviešanas virsmērķis.

LKSSA izpilddirektors Kaspars Gorkšs uzsvēra, ka sporta sabiedrībai un valstij skaidri jāvienojas, vai sportā nepieciešams vairāk panākumu vai fiziski aktīva un veselīga sabiedrība. Bez vienotas izpratnes par mērķiem nebūs iespējams noteikt kvalitatīvus kritērijus, sacīja Gorkšs.

Būtiska loma prioritāro sporta veidu noteikšanas procesā 2021.gadā būs IZM pasūtītajam pētījumam. Pirmo no vairākiem pētījuma materiāliem ministrijai jāsaņem jau janvārī, bet publiska pirmo rezultātu apspriešana gaidāma februārī. Tas gan būs tikai pirmais solis, mēģinot atrast izeju no sporta nozares pērn kopīgi sasniegtā strupceļa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt