Antidopinga uzraudzībā zūd vienotība prasību uzturēšanā pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ceturtdien apliecināja, ka Krievijas pilnvērtīga atgriešanās starptautiskajā sporta apritē būs iespējama tikai pēc visu noteikto prasību izpildīšanas, tomēr acīmredzamas kļuvušas plaisas dažādu WADA dibinātāju padomes locekļu nostājā, vēstīja aģentūra "Reuters". Arvien skaļākas kļūst balsis, ka Krievija sporta pasaulei ir pārāk nozīmīga, lai to ilgstoši pakļautu spiedienam.

Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) arvien tiek uzskatīta par neatbilstošu Antidopinga kodeksam. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) 28.februārī pēc Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm atjaunoja Krievijas Olimpiskās komitejas dalības tiesības, tomēr WADA no savām prasībām neatkāpās.

Tomēr WADA dibinātāju padomē acīmredzama kļūst plaisa, kuras

vienā pusē ir stingrās līnijas atbalstītāji, bet ar SOK saistītas personas vēlas pēc iespējas drīzāku attiecību uzlabošanu ar Krieviju.

WADA ģenerāldirektors Olivjē Nigli uzskata, ka bumba ir Krievijas laukuma pusē, jo tai ir zināmas visas prasības, kas paredzētas RUSADA darbības atjaunošanas ceļa kartē, un Krievijai ir iespējas tās izpildīt. Nigli gan uzskata, ka sarakstē ar Krievijas sporta amatpersonām izpaužas tendences, kam varētu sekot pozitīvas izmaiņas.

Tomēr ir arī WADA dibinātāju padomes locekļi, kas uzskata, ka ceļa kartes prasības jau ir novedušas strupceļā, tādēļ pienācis laiks lietai pielikt punktu. Viens no viņiem ir (SOK) loceklis Patriks Baumans, kurš darbojas arī WADA izpildkomitejā. Baumana domubiedrs ir arī Vasaras olimpisko sporta veidu federāciju savienības prezients Frančesko Biti.

"Cik ilgi gribam pieturēties ceļa kartes prasībām? 10, 20, 30 gadus? Ko mēs prasām? Lai valsts vadītājs ierastos šeit un personiski atvainotos?" savu neapmierinātību pauda Baumans. 

Viens no stingrākajiem prasībās pret Krieviju arvien ir pirmais WADA prezidents Diks Paunds. "Viņi [Krievijā] par mums smejas," sacīja Paunds. "Man izskatās, ka turpinās neatslābstoši centieni dabūt viņus [Krieviju] atpakaļ. Rodas iespaids, ka SOK un olimpiskā kustība kopumā Krieviju uzskata par pārāk svarīgu, lai to atstātu ārpusē."

Krievija ir izpildījusi daudzas tai izvirzītās prasības, no kurām divas arvien sarakstā nav svītrotas. Krievijai prasa atzīt WADA komisijas ziņojumu, kurā norādīts uz pierādījumiem plašas dopinga sistēmas uzturēšanā, kā arī pieprasīts nodrošināt piekļuvi Maskavas antidopinga laboratorijā uzglabātajiem dopinga analīžu paraugiem. Krievija allaž ir noliegusi valsts mēroga dopinga sistēmas uzturēšanu.

KONTEKSTS: 

WADA neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā 2016.gada decembrī informēja, ka vairāk nekā tūkstoš Krievijas sportistu guva labumu no dalības organizētā dopinga sistēmā, kas ilga četrus gadus kopš 2011.gada. 

Plašo dopinga pārkāpumu dēļ Krievijai bija liegts ar savu karogu startēt 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Vieglatlētikā Krievijas sportisti starptautiskās sacensībās arvien drīkst piedalīties tikai kā neatkarīgi atlēti ar īpašu atļauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti