Antidopinga organizāciju vadītāji aicina liegt Krievijai dalību olimpiskajās spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nacionālo antidopinga organizāciju apvienība (NADO) sanāksmē Kolorādo, ASV, aicināja Starptautisko Olimpisko komiteju liegt Krievijai dalību 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī kritizēja SOK par favorītismu un tukšām runām cīņas pret dopingu vietā, ceturtdien vēstīja britu avīze "The Guardian".

Aicinājumu parakstījušo 17 antidopinga aģentūru pārstāvji brīdināja SOK, ka tās pastāvīgā izvairība prasīt no Krievijas pilnu atbildību par 2014.gadā Soču ziemas olimpiskajās spēlēs notikušo vienu no sporta vēsturē lielākajiem skandāliem apdraud olimpiskās kustības nākotni. 

"Mums ir nopietnas šaubas, vai 2018.gada spēles būs tīras, ņemt vērā plašo pierādījumu par Krievijas sportistu individuālo dopingu 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs nepilnīgo izmeklēšanu un Krievijas sportistu neatbilstošo pārbaudīšanu pēdējos četros gados," vēstīts paziņojumā. "Aplamā rīcība Krievijas dopinga krīzē pasaules sportistus atstājusi neziņā, vai antidopinga noteikumi ir ar zobiem un vai viņu fundamentālās tiesības uz tīru sportu ir no svara."

NADO vadītāji arī mudināja Krieviju publiski uzņemties atbildību par krāpniecisko rīcību, kas aprakstīta Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītāja Ričarda Maklarena ziņojumā. Lai apliecinātu cīņas pret dopingu nopietnību, Krievija mudināta nodrošināt iespēju izjautāt sportistus, amatpersonas un lieciniekus, kas minēti Maklarena ziņojumā un varētu būt bijuši iesaistīti dopinga shēmās, kā arī nodot izmeklēšanai datu serverus, testu aparatūras datu failus un e-pasta saraksti. 

"SOK un WADA jāuzstāj, ka Krievijai jāiesniedz šie izšķiroši svarīgie papildu pierādījumi. Pilnu atbildību un tīriem atlētiem taisnīgu lēmumu bez šīs informācijas nevarēs sasniegt," paziņoja NADO pārstāvji, kuru vidū ir arī ASV un Lielbritānijas antidopinga amatpersonas.

Tomēr asākā NADO kritika vērsta pret SOK, norādot, ka tā nav darījusi pietiekami, lai sekotu taisnīga rīcība pēc Maklarena ziņojuma publicēšanas. Maklarena ziņojumā Krieviju apsūdzēja valsts atbalstītas dopinga sistēmas uzturēšanā no 2011. līdz 2015.gadam. 

"Nespēja pienācīgi izmeklēt un sodīt tos, kuri pārkāpa antidopinga noteikumus, grauj ticību miljoniem tīru sportistu visā pasaulē," uzsvēra NADO dokumenta autori. "Tas ir cinisks vēstījums, ka savējās nācijas olimpiskajā kustībā nekad netiks sodītas un tām netiks prasīta atbildība, tādējādi pārkāpjot fundamentālu taisnīguma principu, kas ir sporta pamats."

Divas dienas ilgušās sanāksmes dalībnieki pieļāva iespēju Krievijas sportistiem piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs kā individuāliem atlētiem zem olimpiskā karoga, ja vien viņi būs izpildījuši stingras antidopinga prasības. Līdzīga sistēma šovasar bija spēkā pasaules čempionātā vieglatlētikā. 

NADO lēmumi starptautiskām sporta organizācijām nav saistoši - nacionālo antidopinga struktūru pārstāvji gada sākumā bez lieliem panākumiem aicināja atņemt Krievijai visu augsta līmeņa sacensību rīkošanas tiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti