Rīgas Olimpiskajam centram 12 reizes palielina zemes nomas maksu, pašvaldība sola meklēt atpakaļceļu

Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) pilnībā piederošajam Olimpiskajam centram Rīgā turpmāk ir noteikta 12 reižu lielāka zemes nomas maksa nekā līdz šim. Lēmumu par maksas celšanu pieņēma Rīgas dome, taču tā norāda uz saistošiem valdības noteikumiem un sola meklēt risinājumus, kā atpakaļgaitā no situācijas izkļūt.

Jaunā zemes nomas maksa stājas spēkā no 1. oktobra, par ko Rīgas Olimpiskā centra vadību pašvaldības dome informēja tikai pirms nedēļas.

Olimpiskajam sporta centram Rīgā nosaka 12 reizes lielāku zemes nomas maksu
00:00 / 05:12
Lejuplādēt

Zeme, uz kuras uzcelts Rīgas Olimpiskais sporta centrs, pieder galvaspilsētas domei, kas līdz šim par zemes nomu gadā saņēma 28 000 eiro. Savukārt jaunā nomas maksa paredzēta vairāk nekā 300 000 eiro gadā. Pieskaitot pievienotās vērtības nodokli, summa pārsniedz 400 000 eiro. 

Aprīlī pieņemtie labojumi Ministru kabineta noteikumos paredz jaunu kārtību nomas maksas noteikšanai publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesību noteikumos.

Jaunā nomas maksa stājas spēkā pēc pusgadu ilga pārejas posma. Rīgas dome gan sola meklēt risinājumus tiklab valdībā, kā Finanšu ministrijā. Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība) nomas maksas pieaugumu Olimpiskajam centram no 28 000 eiro līdz 338 000 eiro nosauca par nepieņemamu. Viņš uzdevis pašvaldības Īpašumu departamentam izvērtēt nomas maksas paaugstināšanu Olimpiskajam centram un meklēt risinājumus.

"Varbūt ir kādas likumiskas iespējas, bet, ja tādu nebūs, tad, visticamāk, mēs vērsīsimies pie attiecīgi normatīvo aktu izdevējiem, lai mainītu un nebūtu šāda nesamērojama lieta," teica Ratnieks.

Ik nedēļu Olimpiskajā centrā Rīgā nodarbojas vairāk nekā 5000 bērnu, amatieru un profesionālu sportistu, tādēļ izmaiņas nomas maksā var skart ļoti daudzus. LOK prezidents Raimonds Lazdiņš par nepieņemamu uzskata situāciju, ka

finanšu gada vidū tiek mainīta nodokļu politika un noteikts 1210% pieaugums. 

"Ir jābūt kaut kādai tiesiskai paļāvībai – pat kadastrā neviens nemaina vērtību agrāk kā gada sākumā. Nē, šeit pieņem aprīlī noteikumus, 20. septembrī ar vienu lapeli mums paziņo, ka tagad nomas vērtība būs tāda, un maksāsiet jūs to no 1. oktobra. Vai tas ir normāli? Kuram ienāca prātā šāda ideja? Kādam ir jāuzņemas par šo atbildība," teica Lazdiņš.

LOK prezidents atgādināja, ka, no vienas puses, nemitīgi tiek sludināts, cik nozīmīgas jauniešiem ir fiziskas aktivitātes, bet tajā pašā laikā tiek pieņemti lēmumi, kas ar to ir klajā pretrunā.

"Nacionālais sporta centrs un visur, kur ir valsts un pašvaldību iesaiste, maksās 1,5% no kadastrālās vērtības par zemi, bet olimpiskais centrs maksās 3,33% no tirgus vērtības, kas ir mistiski aprēķināta," sacīja Lazdiņš. 

LOK ir kapitāldaļu turētājs astoņos olimpiskajos centros visā Latvijā, lielākoties kopā ar attiecīgajām pašvaldībām, bet Olimpiskais centrs Rīgā ir izņēmums. Tas pilnībā pieder LOK, savukārt Rīgas dome centra celtniecības laikā neizrādīja interesi kļūt par objekta kapitāldaļu turētāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti