Sporta federācijas iebilst plānam mainīt valsts finansējuma piešķiršanas modeli

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri no 2024. gada ieviest jaunu valsts finansējuma pārvaldības modeli sportā, kas paredz nozari pārraugošajai ministrijai pašai uzņemties papildu pienākumus finanšu dalīšanā federācijām, piektdien pavēstīja LSFP.

Vairāk nekā 50 sporta federāciju pārstāvju LSFP rosinātā sanāksmē apsprieda IZM plānoto nozares finansēšanas un administratīvās pārvaldības modeļa reformu. Sporta federāciju pārstāvji uzsvēra, ka vienprātīgi iebilst pret veidu, kā bez diskusijām un saskaņošanas ar nozari lēmumi par valsts budžeta finanšu sadalījumu un piešķiršanu sasteigti tiek virzīti pieņemšanai valdībā un Saeimā.

Būtiskā kavēšanās un ilgstošās neskaidrības par finansējuma piešķiršanu 2023. gadā, kā arī pēkšņi plānotās izmaiņas valsts finansējuma piešķiršanas kritērijos nākamajam periodam tikai divus mēnešus pirms finanšu gada sākuma ne vien apdraud plānoto sporta nozares darbību un uzliek nesamērīgu slogu sporta federācijām, bet rada arī nestabilitāti, neskaidrību un haosu nozarē, uzskata federāciju padomē.

"Iebildumus primāri raisa plānotā finansējuma piešķiršana un sadalījums pēc jauniem, sporta federācijām un sporta organizācijām vēl nezināmiem un ar tām neizdiskutētiem kritērijiem, kā arī izskanējusī informācija par mainītu prioritāri atbalstāmo sporta federāciju skaitu un šobrīd neskaidru prioritāro sporta federāciju noteikšanu," iebildumus izskaidroja LSFP prezidents Einars Fogelis.

Sporta federāciju pārstāvji norādīja arī uz citiem neatbildētiem jautājumiem nozarē – pretrunām starp bērnu un jauniešu sportu un sporta masveidību kā noteikto prioritāti, bet vienlaikus lielu un dārgu pasākumu regulāru finansēšanu no valsts budžeta neparedzētiem gadījumiem,

kā arī ilgstošo finansējuma avotu samazināšanos sporta attīstībai Latvijā.

Neskaidrības, nestabilitāti un neprognozējamību LSFP nosauca par šobrīd sporta nozares politiku raksturojošiem apzīmējumiem, kas ne vien apgrūtina federāciju darbības plānošanu un neļauj plānot sacensību grafikus, bet arī bremzē sporta attīstību Latvijā kopumā.

Latvijas atzītās sporta federācijas sanāksmē vienojās par nepieciešamību izveidot krīzes vadības grupu, tajā iesaistot dažādu sporta veidu novirzienu federāciju pārstāvjus turpmākajām sarunām ar IZM, valdību un Saeimu. LSFP sanāksmes dalībnieki vienprātīgi atzina, ka labas pārvaldības un koleģiāla lēmumu pieņemšana nozīmētu federāciju viedokļa uzklausīšanu un savlaicīgas sarunas ar partneriem pirms jebkādām pārmaiņām valsts budžeta finanšu piešķiršanas kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti