Pēc šonedēļ notikušās Latvijas Republikas Saeimas Sporta apakškomisijas sēdes, kurā tika prezentēts sporta budžets 2025. gadam, sešas ziemas sporta veidu federācijas – Latvijas Kamaniņu sporta federācija, Latvijas Bobsleja un skeletona federācija, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Slidošanas asociācija, Latvijas Slēpošanas federācija un Latvijas Biatlona federācija – kopā ar LOK aicina pārskatīt valsts sporta budžetu 2025. gadam kopā, kā arī 2025. gadā paredzētos budžeta līdzekļus, lai sagatavotu sportistus, komandas un delegāciju ziemas olimpiskajām spēlēm.
Latvijas nacionālā hokeja izlase jau ir nodrošinājusi dalību gaidāmajās ziemas olimpiskajās spēlēs, savukārt visos pārējos ziemas sporta veidos šajā sezonā sākas olimpisko spēļu kvalifikācija. Laicīga un stabila finansējuma nodrošināšana ir būtiska, lai sportisti ne vien sekmīgi kvalificētos, bet arī lai Latviju pārstāvētu pēc iespējas lielāka delegācija, kuras mērķis ir reprezentēt Latvijas valsti, kā arī cīnīties par godalgām, veicināt patriotisma sajūtas sabiedrībā un motivēt jaunatni un pieaugušos nodoties ikdienas sportiskām aktivitātēm. Skaidrība, stabilitāte un pietiekošs finansējums sagatavošanās procesā ļautu sportistiem pilnvērtīgi koncentrēties uz kvalifikācijas normatīvu izpildi un gatavošanos startiem.
LOK prezidents Raimonds Lazdiņš uzskata, ka 2025. gada sporta budžeta projekts vispirms bija jāizrunā Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē, "jāsaprot, kā veidojas cipari", bet Saeimas deputātiem jāprezentē "atrastie kopsaucēji".
Viņš pauda satraukumu, ka nākamā gada budžetā nav iezīmēts finansējums, lai Latvijas sportisti varētu sagatavoties 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Milānā. Piemēram, hokejam būšot nepieciešami 0,97 miljoni eiro. Lazdiņš tāpat kritizēja ieceri izmaksāt finansējumu federācijām līdz 28. februārim, jo kvalifikācija olimpiādei jau ir sākusies.
Sporta politikas īstenošanai nākamgad ministrijas budžetā iezīmēti kopumā 56 miljoni eiro. Lielākā daļa no tiem paredzēti dotācijai sporta organizāciju, programmu un pasākumu atbalstam, kā arī sporta treneru darba samaksai – attiecīgi 22,769 miljoni un 29,649 miljoni eiro.