Latvijas vadošie sportisti tiek pie papildu finansējuma

Piešķirts papildu finansējums Latvijas vadošajiem sportistiem un viņu atbalsta personālam, kas iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā. Par to pirmdien informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) . Šādu rīcību nosaka līgums, kas noslēgts starp Olimpisko komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju, kas pārrauga sporta nozari Latvijā.

Raugoties no atlētu perspektīvas, papildu finanses allaž lieti noder, jo ne viens vien sportists atgādina par arvien augošajām izmaksām dažādu vajadzību nodrošināšanai, bet kopējais valsts finansējuma palielinājums ir 814 tūkstoši eiro, un šī nauda ir sadalīta divās daļās. Šī nauda ir piešķirta papildus jau iepriekš piešķirtajam finansējumam.

40% no šīs naudas jeb 325 600 eiro tiek atvēlēti individuālo sporta veidu federācijām, lai šo naudu varētu izmantot treniņsacensībām un sagatavošanās izdevumu segšanai. Lielākā daļa jeb 60%, kas ir 488 400 eiro, paredzēti Olimpiskās vienības sportistu, treneru, atbalsta personāla pabalstiem. Svarīgi uzsvērt, ka nauda netiek piešķirta visiem pēc kārtas, bet gan tikai Olimpiskās vienības sportistiem, kuri tajā iekļūst, izpildot noteiktus kritērijus. Pabalsts paredzēts dažādu ikdienas izdevumu segšanai.

Vēl sīkāk naudas sadalījums atšķiras, ņemot vērā, kurā no Olimpiskās vienības sastāviem sportists iekļauts, proti, ir trīs sastāvi – zelta, sudraba un bronzas. Zelta kvotas, kas paredzētas treniņizdevumu segšanai, palielinās no 32 līdz 40 tūkstošiem, sudraba kvotas no 16 līdz 20 tūkstošiem, bet bronzas no 8 līdz 10 tūkstošiem eiro katram sportistam. Sportistiem tātad nedaudz vairāk naudas, lai varētu trenēties un startēt, ko norāda LOK Atlētu komisijas pārstāve un vieglatlēte Gunta Vaičule, viņai atzīmējot, ka vasaras sporta veidu pārstāvjiem šis papildu finansējums tomēr ir nedaudz par vēlu, domājot par šo sezonu.

Gunta Vaičule par papildus finansējumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Darbs pie valsts atbalsta palielinājuma, protams, notika jau iepriekš, un vēl pirms pagājušās nedēļas LOK ārkārtas prezidenta vēlēšanām par to ieminējās arī organizācijas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Šobrīd ir sakārtotas visas formalitātes. Šodien vēl arī apstiprināts pabalsts olimpisko spēļu medaļniekiem atkarībā no iegūtās medaļas – zelta medaļniekiem pabalsts palielināts no 600 uz 900 eiro; sudraba medaļniekiem no 450 uz 675 eiro un bronzas medaļniekiem no 350 uz 525 eiro. Tāpat no valsts saņemts finansējums, lai nodrošinātu Latvijas komandas dalību Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kas nedēļas nogalē sāksies Slovēnijā. Šim mērķim piešķirti 68 650 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti