Lai izvairītos no strauju izmaiņu radītām iespējamām nevēlamām sekām, sākotnēji varētu būt piemērots hibrīdmodelis, kas pašreizējo kārtību apvienotu ar klubu sistēmu, sacīja Krēmers. Viņš norādīja, ka patlaban jaunāko audzēkņu grupiņās treneriem maksā maz, bet pie lielajiem bērniem samaksa ir būtiski lielāka, kas raisa negatīvas tendences.
"Tas ir degradējoši pašā pamatā. [Par darbu] ar mazajiem, ar kuriem varbūt ir pats lielākais darbs, [treneriem] būtu taču jāsaņem adekvāti," teica Krēmers. "Tie treneri viņu audzina līdz vēlākam vecumam un tad, protams, negrib viņus [audzēkņus] dot [citiem], un līdz ar to tas viss kaut kur pazūd."
Lai gan treneris iepriekšējos gados ir ieguldījis audzēkņos darbu, no profesionālās ievirzes 14–15 gadu vecumā jaunajam sportistam īsti nekas vairs neesot palicis.
"Tā tāda tīrākā interešu izglītība, tīrākais tautas sports, kas mums visiem ir vajadzīgs, bet nesaucam tad to par profesionālo ievirzi," piebilda Krēmers.
Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadītājs rosina pirmajos gados sporta skolā saglabāt sasaisti ar interešu izglītību, bet varošākie un gribošākie bērni tālāk turpinātu izaugsmi, attīstot talantus klubu sistēmā. Gulbenē ir pārliecinājušies, ka sporta veida attīstības piramīdas virsotnē ir vajadzīgs klubs. Basketbola kluba "Gulbenes Buki" spēles ļoti piesaista jaunos sportistus un mudina viņus kļūt arvien labākiem.