Izglītības ministres padomnieks Bagatskis: sportistu prēmēšanā meklējam optimālu risinājumu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) strādā, lai pilnveidotu augstus sasniegumus guvušu sportistu prēmēšanas sistēmu, pastāstīja ministres Andas Čakšas ("Jaunā Vienotība") padomnieks Ainars Bagatskis. Par prēmēšanas sistēmu augstu sasniegumu sportā otrdien sprieda Saeimas Sporta apakškomisijā. 

Latvija sportistu veikuma novērtēšanā ir ļoti dāsna, sacīja Bagatskis. Viņaprāt, prēmijas noteikti būtu jāmaksā par augstām vietām olimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos, bet jāpatur prātā arī valsts finansiālais ieguldījums sportistos.    

Ainars Bagatskis par sportistu prēmēšanu
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

"Valsts iegulda, manuprāt, ne mazu naudu sportistu sagatavošanā," teica Bagatskis. "Tas kaut kā sanāk negodīgi, ja kādos sporta veidos ir Pasaules kausa posmi, citos sporta veidos to nav. Viņiem, piemēram, ir pasaules čempionāts reizi četros gados. Pie tā mēs turpinām strādāt, turpinām risināt, lai atrastu optimālo risinājumu."

Latvijas 3x3 basketbola izlases spēlētāji Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Francis Lācis par nedēļas nogalē izcīnīto 3. vietu Pasaules kausā katrs var pretendēt uz naudas balvu līdz 7684 eiro pirms nodokļu nomaksas, informēja IZM. Sportistu treneri un apkalpojošais personāls kopā var pretendēt uz naudas balvu līdz 3842 eiro, bet Latvijas Basketbola savienība varētu saņemt līdz 35 572 eiro 3x3 basketbola attīstībai.

Savukārt Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis ("Jaunās Vienotība") uzsvēra, ka valstī jādomā par kopējo stratēģiju un mērķiem, kādus Latvija vēlas sasniegt ar lielu starptautisku sporta pasākumu rīkošanu. 

Dāvis Mārtiņš Daugavietis par valsts politiku lielo sporta pasākumu rīkošanā
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Valstiskā līmenī nav noteikts, ko Latvija līdzās ekonomiskai atdevei vēlas panākt ar sportu kā diplomātijas elementu, uzsvēra Daugavietis. Viņaprāt, kopā ar Ārlietu ministriju būtu jāizstrādā vadlīnijas, lai sporta veidu federācijas zinātu, uz kādu pasākumu rīkošanu pretendēt un uz kādu – nē. Savukārt bez kopējas pieejas būtu risks ieslīgt haosā, jo federācijām nebūtu skaidrs, kādēļ vieniem pieteikumu atbalsta, turpretim citus noraida. 

"Skaidrs, ka visu mēs nepacelsim. Mums pašiem valstiski ir jānosaka, ko tad mēs gribam," teica Daugavietis. "Kāda līmeņa sportu, vai kurās valstīs to skatās. Ir ļoti daudz dažādu elementu, kas jāizvērtē, un tā ir standarta prakse pasaulē."

Valdību veidojošo partiju vienošanās paredz lielu sporta pasākumu organizēšanu, piemēram, pasaules hokeja čempionātu, nodot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārraudzībā. Konkrētus plānus premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") vēl gan nav izklāstījis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti