Bobslejs un skeletons

Leldes Priedulēnas otrais brauciens

Tomasa Dukura pirmais brauciens

PK posms skeletonā. 2.brauciens sievietēm. Videoapskats

Skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien Altenbergas trasē Vācijā sasniedza 4.vietu Pasaules kausa posmā, kur otrajā braucienā latviete bija visātrākā. Leldei teicams otrais brauciens palīdzēja atkārtot karjerā labāko sasniegumu Pasaules kausa sacensībās, un tikai kļūda pirmajā braucienā liedza sasniegt goda pjedestālu.

Uzvarēja Žaklīna Lelinga, kura divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 57,74 sekundēm. Arī abas pārējās vietas uz pjedestāla ieņēma vācietes - Tina Hermane un Anna Fernštate, no uzvarētājas atpaliekot attiecīgi 0,13 un 0,43 sekundes. Leldi no vietas uz goda pjedestāla šķīra 0,30 sekundes.

Latvijas izlases treneris Dainis Dukurs telefonintervijā Latvijas Televīzijā pēc sacensībām uzsvēra, ka Leldei bija svarīgi labi nobraukt, lai nebūtu vairs jādomā par kvalificēšanos Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm. Dukurs uzsvēra, ka Leldei ir labi sagatavotas kamanas, bet ne jau tās viņu atveda labā vietā.

"Malacis, tas nozīmē, ka var.. tas liecina, ka ir potenciāls," teica treneris.

Daiņa Dukura komentārs pēc otrā brauciena

Pirmajā brauciena par līderi kļuva Lelinga, kam Priedulēna zaudēja 0,86 sekundes un ieņēma 6.vietu.

Daiņa Dukura komentārs pēc pirmā brauciena

Latvijas izlases treneris Dukurs pēc pirmā brauciena sacīja, ka Leldes brauciens kopumā bija labs, ja neskaita vienu būtisku kļūdu 14.virāžā, un sportistei ir labas izredzes cīnīties par vietu sešiniekā. Treneri apmierināja arī Leldes starta ieskrējiens, kas bija sestais ātrākais, neraugoties uz hronisko kājas savainojumu.

Leldes Priedulēnas pirmais brauciens

Priedulēna varētu nestartēt nākamajā Pasaules kausa posmā Sanktmoricā, jo viņai Šveices trase nepatīk, sacīja Dukurs. Tādēļ sportiste varētu palikt Altenbergā, kur brauks Starpkontinentālā kausa sacensībās.

Vēlāk piektdien sezonas sestajā posmā startēs skeletonisti vīrieši, sestdien brauks bobsleja divnieki, bet svētdien - četrinieki. Sacensības tiešraidē var redzēt LTV7 un replay.lv.

Pasaules kausa sezona noslēgsies 21.janvārī Kēnigszē, bet nedēļu pirms tam vēl būs sacensības Sanktmoricā. Olimpiskā kvalifikācija beigsies 14.janvārī līdz ar Sanktmoricas posma noslēgumu, un kvotas sadalīs pēc sportistu iekrātajiem punktiem IBSF rangā. Februāra vidū jau gaidīs olimpiskie starti Phjončhanā.