Skeletonists Martins Dukurs piektdien olimpiskajā Phjončhanā ar vienas sekundes simtdaļas pārsvaru un trases rekordu otrajā braucienā izcīnīja uzvaru pēdējā posmā un astoto sezonu pēc kārtas triumfēja Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā. Tomass Dukurs sezonas noslēguma sacīkstēs Dienvidkorejā pakāpās uz pjedestāla bronzas pakāpiena.

(papildināts ar visu braucienu video)
Ar eksperimentālas konstrukcijas skeletonu startējušais Martins divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 41,51 sekundes. Otro vietu ieguvušais Dienvidkorejas skeletonists Juns Sunbins atpalika 0,01 sekundi, bet Tomasu Dukuru no jaunākā brāļa šķīra 0,65 sekundes. Sekundes simtdaļu aiz Tomasa palika Krievijas olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs.

Pēc nepilna gada sportisti šajā Dienvidkorejas trasē sadalīs olimpiskās godalgas.

Pirmajā braucienā Martins bija otrais, no Juna atpaliekot 0,18 sekundes, bet trešo vietu ieņēma krievs Ņikita Tregubovs 0,34 sekundes aiz līdera. Tomass Dukurs tobrīd ierindojās 6.vietā.

Martina Dukura otrais brauciens

Toties brāļiem Dukuriem izdevās teicams otrais brauciens - Tomass pakāpās uz trešo vietu, savukārt Martins apsteidza mājinieku cerību Junu un izcīnīja pirmo uzvaru nākamā gada olimpiskajā trasē. Šosezon Martins Pasaules kausa apritē uzvarēja četros no astoņiem posmiem, vienās sacīkstēs bija otrais, kā arī pa reizei ieguva 4., 5. un 6.vietu.

Tomasa Dukura otrais brauciens

Pirms sezonas pēdējā posma pieckārtējais pasaules čempions Martins bija līderis kopvērtējumā ar 24 punktu pārsvaru pār Junu. Tomass Dukurs sezonas kopvērtējumā ieguva 9.vietu.

Latvijas izlases treneris Mareks Mezencevs pēc otrā brauciena sarunā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Martinam otrajā braucienā izdevās teicama 9. virāža, kas izpaudās arī rezultātā.

Martina Dukura pirmais brauciens

Pirmajā braucienā Martinam izdevās trešais ātrākais starta ieskrējiens, no līdera Juna atpaliekot tikai četras sekundes simtdaļas. Neliela kļūda kritiski svarīgā vietā trases vidusdaļā neļāva sāncensi apsteigt, tomēr ātrums bija pietiekami labs stabilai otrajai pozīcijai.

Tomasa Dukura pirmais brauciens

Tomass pirmajā braucienā bija itin ātrs ar septīto rezultātu ieskrējienā un TOP 6 pozīciju finišā.

Trenera Mareka Mezenceva telefonintervija pēc pirmā brauciena

Pēc pirmā brauciena Mareks Mezencevs telefonsarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka korejietim izdevās 9. virāža, Martinam - nē, un tas tobrīd noteica vietu sadalījumu tabulas augšdaļā.

Posma turpinājumā sestdien startēs bobsleja divnieki, bet svētdien spēkiem mērosies četrinieku ekipāžas. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.