Veinbergs un Smilga dala 3.vietu U-20 Eiropas čempionātā skeletonā, Netlaus astotais junioriem

Latvijas skeletonists Krists Netlaus piektdien Īglsas trasē ieņēma astoto vietu Eiropas junioru čempionātā, bet dalītu 13.vietu ieņēma Elvis Veinbergs un Valts Smilga, kuri U-20 konkurencē dalīja bronzu.

Sacensības notika Eiropas kausa posma ietvaros.

Veinbergs U-20 sacensībās pirmajā braucienā ieņēma ceturto, otrajā - trešo vietu, kamēr Smilga pirmajā braucienā bija trešais, otrajā ceturtais, finišā uzrādot absolūti vienādu laiku, atpaliekot no uzvarētāja vācieša Lukasa Dāvida Nīdegera par 1,40 sekundēm.

Otrais 14 sportistu konkurencē Eiropas U-20 čempionātā bija Krievijas Bobsleja federācijas (FBR) pārstāvis Dmitrijs Grevcevs, kurš čempionam zaudēja 0,88 sekundes.

Kontinenta junioru meistarsacīkstēs labākais no latviešiem bija Netlaus, kurš pēc pirmā brauciena bija sestais, otrajā sasniedza devīto labāko laiku un uzvarētājam FBR pārstāvim Jevgeņijam Rukosujevam zaudēja 0,74 sekundes.

Sudrabu nopelnīja itālis Amadeo Banjis, kurš uzvarētājam piekāpās trīs sekundes simtdaļas, bronzu - austrietis Aleksandrs Šlintners, kurš uzvarētājam zaudēja 0,14 sekundes.

Smilga ar Veinbergu Rukosujevam zaudēja 1,60 sekundes un ierindojās dalītā 13.vietā 30 sportistu konkurencē.

Arī Eiropas kausa posma vērtējumā Netlaus bija astotais, bet Veinbergs ar Smilgu dalīja 16.vietu 41 skeletonista vidū.

Jau ziņots, ka ceturtdien sieviešu sacensībās Dārta Zunte braucienos ierindojās 11. un 13.vietā, kas summā Eiropas kausa vērtējumā deva 13.pozīciju, bet Eiropas junioru čempionātā - 12.vietu. U-20 grupā viņai bija septītais rezultāts.

Loreta Lodziņa pirmajā braucienā ieņēma 27.vietu un otrajam braucienam nekvalificējās. Sacensībās piedalījās 30 skeletonistes.

Eiropas kauss skeletonā ir trešā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa.