Dienas notikumu apskats

Bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Mladičam piespriež mūža ieslodzījumu

Dienas notikumu apskats

Tiesa atzīst – reklāmas pašvaldības «avīzē» radīja zaudējumus «Bauskas Dzīvei»

SOK atņem Tretjakovam Sočos izcīnīto zelta medaļu skeletonā, par čempionu kļūstot Dukuram

Tretjakovam atņem Soču olimpisko zeltu, Martins Dukurs gaida čempiona titulu

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) trešdien Aleksandram Tretjakovam atņēma 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļu, kā rezultātā sagaidāms, ka par čempionu kļūs latvietis Martins Dukurs. Savukārt viņa brālis Tomass pakāpsies uz trešo vietu, liecina SOK informācija.

Tretjakovs jau iepriekš tika turēts aizdomās par dopinga lietošanu, bet gala lēmumu par sportista diskvalificēšanu SOK pieņēma tikai trešdien. Tāpat viņam uz mūžu liegta dalība olimpiskajās spēlēs.

SOK neprecizēja, par kādu dopinga pārkāpumu Tretjakovs sodīts. Denisa Osvalda vadītā SOK komisija Krievijas skeletonistu lietu izskatīja 6.novembrī, bet lēmumu uzreiz nepaziņoja. 

Krieva diskvalifikācijas rezultātā Martins kļūs par pirmo Latvijas sportistu, kurš pēc neatkarības atgūšanas spējis izcīnīt zeltu ziemas olimpiskajās spēlēs. Martins Dukurs sacensībās 2014. gadā palika otrais, bet trešais bija amerikānis Metjū Antuāns, savukārt Tomass Dukurs palika ceturtais.

Krievijas Bobsleja un skeletona federācija trešdien pauda apņēmību apstrīdēt SOK lēmumu Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kā arī civilās tiesās, ja CAS lēmums būs nelabvēlīgs, informēja aģentūra RIAN.

SOK uz mūžu no dalības olimpiskajās spēlēs par dopinga pārkāpumiem Sočos diskvalificēja arī trīs Krievijas skeletonistes - Mariju Orlovu, Olgu Potiļicinu un Jeļenu Ņikitinu, kura pirms saņemtā soda bija olimpiskās bronzas īpašniece.

SOK izpildkomiteja 5.decembra vakarā paziņos, vai Krievijas delegācijai būs ļauts piedalīties 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Lēmumu SOK izpildkomiteja pieņems pēc divu savu komisiju uzklausīšanas. Par paveiktā darba rezultātu SOK izpildkomiteju informēs bijušā Šveices prezidenta Samuela Šmida un SOK locekļa Denisa Osvalda vadītās komisijas. Osvalda komisija pēta Krievijas sportistu dopinga analīzes Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, bet Šmida komisijas ziņā ir noskaidrot Krievijas amatpersonu lomu iespējamu dopinga pārkāpumu slēpšanā.

SOK lēmums par skeletonistu Aleksandru Tretjakovu

Dokumenti

SOK_Tretjakovs.pdf

Lejuplādēt

34.62 KB

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti