Skeletonists Šteinbergs Siguldā iegūst bronzu Eiropas kausa posmā

Mājinieks Ivo Šteinbergs sestdien Siguldā izcīnīja 3.vietu Eiropas kausa posmā, kur spēcīgākajiem Latvijas skeletonistiem nebija iespēju startēt sacensību nolikuma dēļ, liecina Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas informācija. Sieviešu konkurencē sestā bija Endija Tērauda.

Šteinbergs pirmajā braucienā sasniedza trešo labāko rezultātu un otrajā braucienā noturēja iegūtās pozīcijas. Augstākās vietas uz pjedestāla ieņēma Krievijas sportisti - uzvarēja Aleksandrs Mutovins, kurš divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 45,53 sekundēm, bet 0,19 sekundes viņam zaudēja pieredzi arī augstāka ranga sacensībās gvušais Sergejs Čudinovs.

Kristaps Zeila veica tikai vienu braucienu, kurā ierindojās 21.vietā, un otrajam mēģinājumam nekvalificējās. Šteinbergs no uzvarētāja atpalika 0,56 sekundes. Brauca arī Pasaules kausa sezonas līderis Martins Dukurs, taču ārpus konkurences trases atklājēja lomā.

Sieviešu konkurencē Tērauda bija ātrākā otrajā braucienā, tomēr pēc pirmajā braucienā pieļautās kļūdas augstāk par sesto pozīciju summā netika. Pirmajā braucienā Tērauda ierindojās 10.vietā. Uzvarēja kanādiete Mairela Rāneva.

Sestdien Siguldas trasē risinās arī Eiropas kausa sacensības divnieku ekipāžām bobslejā, kur atšķirībā no skeletona ir atļauts piedalīties arī spēcīgākajiem Latvijas sportistiem, kas parasti startē pakāpi augstākajā Pasaules kausa apritē.

Lai garantētu līdzvērtīgu konkurenci zemāka ranga sportistiem, Eiropas kausa izcīņā skeletonā nedrīkst startēt 15 labākie dalībnieki Pasaules kausa kopvērtējumā, līdz ar to Siguldā nevar sacensties Tomass un Martins Dukuri, kā arī Lelde Priedulēna. Eiropas kausa sacensības Siguldā beigsies svētdien, kad būs vēl pa vienām sacensībām gan skeletonā, gan bobslejā vīriešiem un sievietēm.