Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Sprūdu par Brexit un citām ārpolitikas aktualitātēm

Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Intervija ar skeletonistu Martinu Dukuru. Seši Pasaules čempiona tituli skeletonā

Seškārtējais pasaules čempions Dukurs: Es negaidīju šādus rezultātus

Skeletonists Martins Dukurs, kurš pagājušajā nedēļā izcīnīja jau sesto pasaules čempiona titulu, raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja, ka pats nebija gaidījis uzvaru – tas neesot bijis pašmērķis. “Būtu priecīgs par sešinieku, pārlaimīgs par trijnieku,” teica Martins.

Bijis labs komandas darbs, viss sanācis, un tas vainagojās ar panākumiem. Pirms pasaules čempionāta Dukurs bija zaudējis sajūtas – bieži vien bijis noguris, gribējis, lai sacensības ātrāk beidzas, bet šoreiz turnīru izbaudījis. “Prieks, ka sanāca sajūtas atgūt,” piebilda Dukurs, norādot, ka tehnika skrējusi, pats sajutis trasi un bijis labā fiziskā formā.

Ceļgala operācijas dēļ Dukuram nācās pamainīt treniņu programmu. Rezultāti sāka augt, spēka darbu darot. Jau Amerikas tūrē sācis vairāk strādāt, lai būtu labāki starta laiki, un viss izdevies.

Runājot par brāli Tomasu, kurš pēc trim braucieniem vēl droši tēmēja uz bronzas medaļu, taču ceturtais brauciens nesanāca tik labs, Martins uzsvēra, ka brālis neatkāpjas. Jau nedēļu iepriekš viņš bija treniņnometnē, pastāstījis par trases niansēm un palīdzējis Martinam izcīnīt zeltu.

Tomasam rezultāti augot, taču jāņem vērā, ka arī konkurentiem aug līmenis. Taču no sāpīgiem brīžiem vairāk var iemācīties nekā no uzvarām, jo uzvaras iemidzina. Sāpīgie brīži sapurina komandu, liek izdarīt secinājumus un dod grūdienu nākamajam darbam.

Skeletons pēdējo 20 gadu laikā ir mainījies. Tad bija pasaules kausa posms – ballīte, pasaules kausa posms – ballīte. Tagad ballītes nav – visi sakārto tehniku pēc posma un dodas prom. Bet tagad sports palicis niansētāks, un arī paši skeletonisti piezemētāki.

“Kaut kādā mērā sports ir palicis neinteresantāks,”

norādīja Martins, taču uzsvēra, ka godīgāks. Godīgāks tas būšot arī pēc izmaiņām, kas paredzēs vienādu kopsvaru.

Pēc nepilniem trim gadiem būs olimpiskās spēles Pekinā. Darbs pie tām jāsāk jau šobrīd, un sezonā pirms olimpiādes jau jāizdara izvēle par ekipējumu. Dukurs uzsvēra, ka pirms Phjončhanas izdarījis kļūdu, vēl turpinot eksperimentēt ar tehniku.

Gadi iet uz priekšu, taču tas nenozīmējot, ka brāļi Dukuri vairāk laika pavada treniņos. Taču tie ir palikuši savādāki – Martins veic vingrinājumus, kurus var izdarīt. Jau nākamnedēļ viņam jādodas pārbaudīt arī otrs ceļgals.

Uz jautājumu, vai Martins var nosaukt visas savas uzvaras, viņš pateica, ka zina, ka ir desmitkārtējs Eiropas čempions un seškārtējs pasaules čempions, taču kopējās uzvaras viņš neskaita. Pēc katras uzvaras ir jāiet tālāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti