Nedēļas nagla sportā: Dainis Dukurs - pieckārtējā pasaules čempiona skeletonā vienīgais treneris

 

Aizvadītās nedēļas nogalē Martins Dukurs kļuva par pieckārtēju pasaules čempionu skeletonā, turklāt visu sportista karjeru viņa vienīgais treneris bijis tēvs Dainis Dukurs. Ar viņu - goda, darba, talanta un pienākuma cilvēku - lepojas abi dēli sportisti Martins un Tomass, kā arī ikviens no mums.

Daini Dukuru pretim mērķim virzīja tēvs, kurš pēc aicinājuma bija inženieris, un arī inženieris pēc izglītības Rolands Upatnieks, kurš bija gan kamaniņbraucējs, gan bobsleja pamatlicējs Latvijā. Upatnieks kopā ar Daumantu Znatnaju vēl pirms Sarajevas ziemas olimpisko spēļu sākuma 1984.gadā sāka sapņot par ledus trasi Siguldā.

Divus gadus pēc Sarajevas olimpiskajām spēlēm, kur Upatnieka pārdrošo mērķi izcīnīt Latvijai olimpisko medaļu spīdoši īstenoja Zintis Ekmanis, tapa arī Siguldas trase, ko uzbūvēja dienvidslāvu speciālisti.

Pirmais jaunajā trasē nobrauca Dainis Dukurs. Tas notika 1986.gada 2.decembrī - Jānis Skrastiņš, Rihards Kotāns, Aivars Dekmeijers un Dainis Dukurs naktī uzlēja plānu ledu un pēc izlozes, trases celtniekiem nezinot, Dainis ar Aivaru pirmie traucās lejup.

Upatnieks kā mehāniķi uz Kalgari olimpiskajām spēlēm aicināja līdzi arī Daini Dukuru, kurš vēlāk olimpiskajā apritē atgriezās tikai Soltleiksitijā. Savukārt 1994.gadā Dainis kļuva par Siguldas trases saimnieku. Kopš tā laika Siguldā notikuši jau vairāk nekā 20 Pasaules kausa posmi, vairāki pasaules čempionāti, kā arī uzbūvēta starta estakāde.

Einars Fogelis Siguldā ievilka lielo kamaniņu sportu, bet skeletonā to paveica Dainis Dukurs. No Lillehammeres pirms 20 gadiem viņš atveda pirmās skeletona kamanas. Tomass Dukurs 2004.gadā Siguldā uzvarēja Pasaules kausa posmā, un sevi skeletonā pieteica arī Martins.

Dukuriem skeletonā ir sasniegts gandrīz viss jeb gandrīz viss - pietrūkst olimpiskā zelta. Cīņa par to būs pēc nepilna gada Phjončhanā, kur pašlaik sportisti gatavojas Pasaules kausa posmam. Pēc olimpiskā starta gan tikšot likts punkts. Trīsreiz par Latvijas gada labāko treneri atzītais Dainis Dukurs atzīst, ka iestrādes sporta veidā ir milzīgas, tādēļ, iespējams, darbalauks netiks mainīts. Brāļiem jau tagad ir piedāvāts darbs skeletona pasaulē, un arī viņu tēvs un treneris lēš, ka uzbūvēs vēl ne vienas vien skeletona kamanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti