Martins Dukurs ar pārliecinošu uzvaru sāk Pasaules kausa sezonu (papildināts)

Skeletonists Martins Dukurs piektdien Kalgari, Kanādā, bija ātrākais abos braucienos un pārliecinoši uzvarēja Pasaules kausa izcīņas sezonas pirmajā posmā, liecina rīkotāju informācija. Otrs Latvijas braucējs vīriešu konkurencē Tomass Dukurs ieņēma 4.vietu.

(papildināts ar Leldes Priedulēnas 17.vietu sieviešu sacensībās)
Uzvaru Martins Dukurs nodrošināja ar divu braucienu summā sasniegto rezultātu viena minūte un 51,39 sekundes. Otrās vietas ieguvēju krievu Aleksandru Tretjakovu uzvarētājs apsteidza par 0,75 sekundēm, bet trešais 1,35 sekundes aiz uzvarētāja bija brits Dominiks Edvards Pārsonss.

Pašreizējais Pasaules kausa īpašnieks Martins Dukurs pirmajā braucienā, neraugoties uz pāris kļūdām trases lejasdaļā, sasniedza labāko rezultātu, finišējot pēc 56,08 sekundēm. Tuvāko konkurentu Tretjakovu viņš apsteidza par 0,23 sekundēm. Savukārt otrajā braucienā Martins Dukurs sasniedza trases rekordu (55,31) un pārsvaru pār Tretjakovu palielināja.

Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena dalīja 5.vietu, bet veiksmīgs otrais brauciens viņam ļāva pakāpties vienu pozīciju augstāk. No goda pjedestāla Tomasu Dukuru šķīra 0,07 sekundes.

Sieviešu konkurencē vienīgā Latvijas pārstāve Lelde Priedulēna finišēja 17.vietā 23 dalībnieču konkurencē. Pirmajā braucienā viņa ieguva 19.vietu, bet otrajā braucienā sasniedza 15. rezultātu un summā pakāpās vienu pozīciju augstāk. Pēc pirmo vietu ieguvušās amerikānietei Nelles Pikusas-Peisas diskvalifikācijas Latvijas skeletoniste pakāpās uz 17.vietu. Uzvarēja Lielbritānijas sportiste Elizabete Jarnolda, kam Priedulēna zaudēja 1,90 sekundes.

Posma noslēgumā sestdien vakarā pēc Latvijas laika paredzēti bobsleja četrinieku braucieni.

Pirmajos septiņos no astoņiem PK posmiem sportisti krās punktus arī kvalifikācijai Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Pasaules kausa apritē cīņu par olimpiskās kvalifikācijas punktiem sāks bobsleja piloti Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis, un izcīnīt ceļazīmi uz Sočiem pretendēs arī skeletoniste Lelde Priedulēna.

Olimpiskās ceļazīmes sadalīs pēc Starptautiskās bobsleja federācijas (FIBT) rangā līdz 19.janvārim iekrātajiem punktiem. Sočos startēs pa 30 bobsleja divniekiem un četriniekiem, 30 skeletonisti un 20 skeletonistes.