Latvijas skeletonisti paziņo par sacensību Sočos boikotēšanu

Pēc šonedēļ publicētās Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) komisijas informācijas, kas liecina, ka Krievijas dopinga programmā 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs bija iekļauti četri bobslejisti un divi skeletonisti vīriešu konkurencē, Latvijas skeletonisti paziņojuši, ka boikotēs Pasaules čempionātu Sočos.

(Papildināts ar Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidenta viedokli)

Skeleton.lv mājas lapā noradīts, ka pagājis jau pietiekami daudz laika, kopš WADA un Starptautiskā olimpiskā komiteja ziņojusi pat netīrajiem sportistiem skeletonam. “Tagad, saskaņā ar ziņojumiem, mēs sakām – pietiek!” teikts mājaslapā.

Kamēr Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) vēl sola “lasīt un sagremot” ziņojumu, Latvijas skeletonisti darīšot to, ko var – lai arī būtu priecīgi piedalīties katrās sacensībās, tomēr pasaules čempionātu Sočos boikotēs.

“Mēs nepiedalīsimies Pasaules čempionātā Sočos, Krievijā – vietā, kur tika nozagts olimpiskais gars 2014. gadā,” nesaudzīgs ir Latvijas skeletonistu paziņojums.

Jau vēstīts, ka WADA komisija arī nodrošināja publisku piekļuvi dokumentam, kurā līdzās citiem Soču dopinga plānā iekļautajiem Krievijas sportistiem bija arī divi skeletonisti un četri bobslejisti vīriešu konkurencē. Ja tiks pārskatīti Soču olimpisko spēļu rezultāti, būtiski medaļu tabulā pakāpsies Latvijas sportisti gan skeletonā, gan bobslejā.

IBSF sola rīkoties ātri un izlēmīgi, taču no sākuma vajadzēs izlasīt un izanalizēt WADA atklāto pierādījumu kopumu.

Savukārt Krievijas puse par šādu Latvijas skeletonistu lēmumu nebūt nav satraukusies.

“Tātad pasaules čempionāts notiks bez latviešiem, nekā briesmīga. Katram ir tiesības izteikt savu viedokli. Nevēlas piedalīties – nav problēmu, par medaļām cīnīsies citas valstis, tā pati Dienvidkoreja. Neredzu tajā nopietnu problēmu,” aģentūrai “TASS” izteicies Krievijas bobsleja un skeletona federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs.

Jāatgādina, ka IBSF plānā pasaules čempionātu bobslejā un skeletonā februārī paredzēts aizvadīt Soču trasē. Iespēju boikotēt sacensības, protestējot pret IBSF pasivitāti Krievijas dopinga skandālā, apsprieda ASV izlase, ko atbalsta nacionālā olimpiskā komiteja. Arī Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri iepriekš pieļāva iespēju, ka uz Sočiem nebrauks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti