Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Jeļena Ņikitina 2. brauciens

Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Intervija ar Aldonu Vrubļevski

Intervija ar Latvijas junioru izlases treneri Gintu Dzērvi

Latvijas skeletona junioru treneris: Dukuri būs iedvesmas avots, kamēr vien brauks

Brāļi Martins un Tomass Dukuri iedvesmo jaunos skeletonistus un vienlaicīgi ir viņiem arī laba mēraukla, jo skaidri parāda, kādā līmenī brauc pasaulē labākie, uzskata Latvijas junioru izlases galvenais treneris Gints Dzērve.

Dukuriem pašlaik nav iemeslu beigt startēt, jo viņi arvien ir visaugstākajā līmenī, svētdien intervijā Latvijas Televīzijā teica Dzērve. Treneris uzsvēra, ka līderiem ir svarīgi paveikt būtiskas lietas eksperimentos arī pēcolimpiskajā sezonā, kas četrgades ciklā ir visnesvarīgākā. 

Jaunajiem Latvijas skeletonistiem Dukuri nodrošina tādu sparingu, ka juniori ne uz mirkli nedrīkst atslābināties. Ja jaunais talants trasē sasniedz personisko rekordu, bet "onkulis" Tomass Dukurs viņu apsteidz par pussekundi vai vairāk, tad juniors uzreiz saprot, ka neko nozīmīgu vēl nav sasniedzis, paskaidroja Dzērve.

Kādu iemeslu dēļ Dukuriem Pasaules kausa posms Siguldā nebija tik veiksmīgs, kā cerēts, Dzērve atturējās vērtēt. Iespējams, vainojams ir stress vai kļūmīga tehnikas izvēle, paskaidroja treneris. 

Skeletons Latvijā ir liels pēc sasniegtajiem rezultātiem, bet ne pēc iesaistīto sportistu skaita, uzsvēra Dzērve. Tikai dažas valstis, piemēram, Vācija vai Krievija var sevi uzskatīt par skeletona lielvalstīm pēc dalībnieku skaita. 

Intervija ar treneri Ivo Pakalnu

Siguldā nedēļas nogalē bija sastopami arī latvieši, kas strādā citu valstu izlasēs. Piemēram, Kanādas izlasi iepriekš vadījušais Ivo Pakalns bija nolēmis pēc olimpiskās sezonas ieturēt karjerā pauzi, bet rudenī uzzināja, ka treneris vajadzīgs Šveicē, un devās palīgā.

Pakalns uzsvēra, ka skeletonā viss ir pakļauts mērķim gūt panākumus olimpiskajās spēlēs. Arī Pasaules kausa izcīņā komandas grib labus rezultātus, bet galvenokārt eksperimentē un meklē jaunus risinājumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti